Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Korzettem lesz, de az ilyen...

Korzettem lesz, de az ilyen fokos gerincferdüléseket, mint ami nekem van, már műteni szokták. Sok dolgot szeretnék most leírni, aki elolvassa, annak nagyon megköszönöm. Mit gondoltok? Mit ajánlanátok?

Figyelt kérdés
Nagy fokú gerincferdülésem van. (scoliosis), a bal csípőm 2cm-rel lejebb van a jobbnál. A jobb csípőm 'ki van fordulva', tehát eléggé meg vagyok tekeredve. A lényeg, hogy ma voltam mintavételen (előtte 1 hétig tornát tanultam a kórházban), és mondták, hogy megcsinálják a fűzőt kb. 6 hét mulva. A nap 22 órájában rajtam kell lennie és 1 órát amig nincs rajtam, tornásznom kell. Amúgyis azt mondta a műszerész, hogy ilyen eseteket már műtenek. Én olyan típus vagyok, aki még egy iskolai fogászati VIZSGÁLATON is annyira fél, hogy minden porcikája beleremeg. Ráadásul nem fél órás műtét lenne és biztos néhányan le is bénultak...beszélni róla is nagyon rossz. Szóval ezen a 2 dolgon habozok. Vajon milyen lesz a fűző (tudok e benne normálisan enni) és ha nem javítja meg a gerincem (mert 14 éves lány vagyok de szerencsém hogy fejletlen vagyok és a csontkorom is kb. 11 év), akkor muszály lenne-e az a fránya műtét és kibírnám-e? :( Most teljesen úgy érzem, hogy nekem a legrosszabb a világon.
2009. márc. 30. 15:28
 1/5 anonim ***** válasza:

Szerintem én is így érezném magam a helyedben. Viszont megnyugtatlak, a fűzőben tökéletesen tudsz majd minden megszokott tevékenységet végezni, nem kínzóeszköz, hanem egy nagy segítség.

A gerincműtétek bizony eléggé veszélyesek, de a szükségességét az orvos dönti el, nem a műszerész. Ha az orvos úgy ítéli meg, hogy szükséges, akkor mindenképp érdemes alávetned magad. Már hogyne bírnád ki! Aggódnod pedig nem kell, teljes altatásban végzik, az égvilágon semmit nem fogsz érzékelni belőle. Kapsz egy szurit, és a következő pillanatban túl vagy az egészen. A műtétről az orvos el fog mondani minden fontosat a kockázatoktól a várható javuláson át az összes technikai tudnivalóig, úgyhogy ha egyáltalán sor kerül rá, csudára okos leszel gerincikeg :-)

Tényleg nem kell félned, nagyon fiatal vagy, nagyon ritkák az általad említett szövődmények.

Könnyen meglehet, hogy műtét nélkül is elég lesz a fűzőt viselned, és az is elegendő javulást tud majd hozni.

Drukkolok neked!

2009. márc. 30. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szia! Engem mütöttek, de itt vagyok .:) És nem vagyok lebénulva. Az Országos Gerincgyógyászti Központba járok. Dr.Fazekas Béla kiváló szakorvos és a fiatalok a specialitása.Én 17 vok egyébként. a mütétem 7,5 órás volt. de ez lehet több is és kevesebb is..egyik sorstársamnak 1 hete volt a mütéte, 10 fokkal nagyobb mint nekem volt mégis másfél órával hamarabb lett vége a mütétnek. Nagyonis túl élhetö, fájdalmat nem érzel, a heg szinte teljesen eltünik 3 honap alatt.és teljes életet élhtesz DE amíg az ORVOS azt mondja , hogy füzö, addig füzö. mindenképp jobb , hiszen azt eltudod idövel hagyni viszont a platinák bennt maradnak örökre. amit érzel is. aztán ha meghalsz kiveszik mert az államé. és hát igen.. ha a doki azt mondta hogy még olyan fázisú amihez még elég a füzö.. ö látja a csontjaidat mennyire rugalmasak stb nem a müszerész..

Sok szerencsét.

2009. jún. 30. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:

Hány fokos a ferdülésed?

Nekem 38 fokos és azt mondták 40től műtét.Salusba begipszeltek és 2-3 hét mulva megkaptam a fűzőt.fura volt de jó érzés.egy-két hétig hordtam aztán abbahagytam. éjszaka mindig rajtam volt.De tegnap 2 órás ülés után ugy megfájdult,hogy alig birtam mozogni!Most is rajtam van,és anyu nagyon büszke rám amiért hordom! 22 éves koromig kell viselnem és most vagyok 14...kitartás kérdése az egész..

2010. júl. 30. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

szia:) nekem is van korzettem:)a gerincferdülésem 20 fokos volt...az orvosom azt mondta, hogy hordjam 1 évig és akk nem lesz nagyobb a ferdület...ehhez képest 4 hónapja két hetente járok csontkovácshoz...és szinte teljesen elmúlt...az ismerőseim közül is volt akit műteni akartak neki 50fokos volt a ferdülete...az övéből 20fokot csinált két évalatt...de azt hozzá kell tenni h őt felnőtt korában kezelte... [link] ha van időd nézd meg...Korponyi úr a csontkovácsom... [link] itt a weboldala is ő rendel Nagyrédén és Siófokon is 5000Ft/alkalom

remélem tudtam segíteni:)

2011. márc. 1. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Szia! Én 13 vagyok és a felső görbületem 56 az alsó 48 fokos.Már lassan úgy érzem az egész orszàgot bejárjuk orvosokat meg lehetőséget keresve de csak a korzett vagy a műtét létezik..... én most napi másfél óràt tornàzok és a fűzőmre várok.Nagyon nem akarok de jobb mint a műtét.Az utóbbi évben nagyon sokmindenen mentem keresztül de még asszem bírom :) Teljesen együttérzek és azt ajánlom.....pontosabban csak azt tudom ajánlani hogy légy erős és hogy ne félj a műtèttől meg ettől az egésztől.....én is próbálok így tenni.Amúgy engem nagyon zavarna a fűző mert én magam is cikinek tartom de jobb mint a hátfájás és a görbület.Most olyan valakit keresnék akivel felvehetem a kapcsolatot és ha kérdésem van feltehetem meg fordítva,és kiadhatnám magamból olyannak aki hasonló cipőben jár! Addig is sok szerencsét :D És ha ezt olyan olvassa aki "vállalná" hogy összeismerkedjünk akkor itt az e-mail-om: janka.10@citromail.hu előre is köszönöm ;) :D :)
2013. szept. 25. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!