Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mit lehet tenni a tűfóbia ellen?

Mit lehet tenni a tűfóbia ellen?

Figyelt kérdés
nekem tűfóbiám van, és ha meglátok egy tűt, egyben injekció, vagy hasonló elájulok vagy rosszul érzem magam, félek tőle,d e a szüleimnek nem akarom/merem elmondani. mit tegyek?
2009. márc. 30. 16:18
 1/9 anonim ***** válasza:

És miért zavar ennyire? Úgy értem hogy ez a mindennapi tevékenységeidben zavar-e vagy esetleg ezzel foglalkozol? Nekem is volt kisebb koromban, de ápolónő szeretnék lenni, és olyan szakra is járok.Muszáj volt kinőnöm és feldolgoznom. Ez úgy sikerült,hogy volt egy műtétem és sok injekciót kaptam..rájöttem,hogy nem is fáj annyira és csak jobban leszek tőle,ezért lassan megbarátkoztam vele. Szerintem ha nem találkozol vele sokat,nem kell feltétlenül azzal görcsölnöd,hogy kinődd, max ha nagyon zavar. Ha pedig ilyen irányban szeretnél továbbtanulni,csak a sokkterápiát tudom ajánlani :)

Más ötletem nincs.

2009. márc. 30. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
tudom hogy nem is fáj annyira, nem azzal van a baj, de egyszerűen, nem bírom valami nagyon. és elég zavaró, mivel cukorbeteg vagyok, minden nap kapok injekciókat, mégsem szokom meg. amikor tudom, hogy egy tűt szúrnak belém, és bele megy a bőrömbe stb. egyszerűen rosszul leszek tőle.
2009. márc. 30. 22:49
 3/9 anonim ***** válasza:
Jaj te szegény :S Ezt nem tudtam. És régóta diagnosztizálták? Vagy mióta kapod? Lehet egyszer meg fogod szokni. De nagyon sajnállak, így nagyon rossz lehet neked.
2009. márc. 31. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Kb 4 éve vagyok cukorbeteg, de nem szokom meg. Épp ezért kérem valaki segítségét, hogy mit lehetne tenni ez ellen.
2009. ápr. 1. 17:15
 5/9 anonim válasza:
100%
Én megértelek! A tűfóbiás nem feltétlenül a fájdalomtól retteg. Mikor a kislányomat szültem, és már a kitolási szakaszban voltam, a doki közölte, hogy megszúr. 10 centire kitágult méhszájjal azért visítottam, nehogy a doki belém merjen szúrni egy tűt... és sikerült ledumálnom róla! :) (Azóta - 5 éve - sem kaptam szurit, hálistennek!) Nem tudom, hogy lehet megszabadulni az efféle rettegéstől... Nálam is évekig azt hitték a szüleim (pl. mikor 20 éves főiskolásként bezárkóztam az influenza védőanyaggal teli fecskendővel hadonászó házidoki elől a wc-be, és magamon kívül visítottam, hogy ki nem jövök, amíg el nem megy...), hogy hiszti, aztán rájöttek, h. valóban létezik tűfóbia... Én is vizuális vagyok, szóval elképzelem, hogy a tű a bőrömbe szúródik... Érdekes, a késtől nem viszolygok. Szóval megértelek, és ha esetleg sikerül, vagy már sikerült legyőznöd a félelmedet, kíváncsian várom: hogyan.
2011. szept. 15. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:

Én is tűfóbiás vagyok.

Amint belemegy a bőrömbe a tű elkezd csengeni a fülem és kezdek elájulni. Amint kihúzzák már jól vagyok. Vérvételnél előre bejelentem, hogy el fogok ájulni. :)

Akkor is rosszul vagyok, ha nézem, ahogy vért vesznek mástól.

Van egy pszichomókus ismerősöm, ő azt mondta, hogy ritka fóbia ez és valószínűleg életem végéig el fog kísérni. Nem lehet kikúrálni, max megszokni.

2014. jan. 29. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
Próbálj közbe valami másra gondolni és elmúlik
2015. júl. 3. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

Én is ilyen vagyok, én úgy védekezem, hogy kerülöm az orvosokat. eddig ment, de nfélek persze, hogy ez meddig fog sikerülni...

Nálam még ilyen szégyenérzet féle is van, olyan alá-fölé rendeltséget élek meg, mintha a másik direkt fájdalmat akarna okozni.. Tudom, hogy hülyeség, de ettől még van:(

2018. ápr. 9. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Nekem is van tufobiam. Én nem elajulok hanem automatikusan szedulni kezdek nevetni azten elkezdek könnyen és még attól is tudok sírni ha meglatod az inyekciot ha beszélek az inyekciorol vagy ha olvasok a tufobia kezeleserol is. 😊 Kicsit gázak érzem hogy úgy megyek orvoshoz hogy jónapot kívánok komoly vagyok nem hisztiznek de sírni fogok ez van. 😅🤞🤞🤞
2018. szept. 23. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!