Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mitől pattanásos a hátam és...

Mitől pattanásos a hátam és mit tudnék ellene tenni?

Figyelt kérdés
Egy éve nagyon pattanásos a hátam főleg a vállamnál és fehér ilyen zsírmirigyek is vannak rajta. Régebben az arcom is pattanásos volt, de az már nagyjából elmúlt.Naponta kétszer is fürdök, voltam már bőrgyógyásznál is, felírt 8 ezerért minden féle gyulladáscsökkentő szert, de semmi sem hat.Nagyon zsíros a bőröm és már strandra sem merek kimenni , mert szégyellem,hogy így néz ki.Otthon szoktam napozni,de az se segít.
2011. júl. 10. 20:39
 1/8 A kérdező kommentje:
17F
2011. júl. 10. 20:39
 2/8 anonim ***** válasza:
lehet allergia. kérj beutalót allergia vizsgálatra. én ismertem egy fiút,akinek csak a háta volt pattanásos,és kiderült h a csokira,kakaóra,ilyesmikre. megmondták mit ne egyen. betartotta,azóta semmi baja
2011. júl. 10. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Az édességet nem szeretem és tejérzékeny is vagyok. szóval nagyon nem eszek ilyeneket. Nem is olyan régen voltam allergiavizsgálaton, mikor megcsípett valami, de semmit nem mutatott ki. Azért köszi a választ!
2011. júl. 10. 20:56
 4/8 anonim ***** válasza:
Nagyon sok mindent nem tehetsz vele, tesómnak is tele a háta pattanással :S Ő azt mondta, ha sokat napozik (szinte már leég) akkor az kiszárítja.
2011. júl. 10. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Akár gyógyszertárba is bemehetsz, lehet tudnak ajánlani valamit. Meg használj fürdéskor hámlasztó szivacsot (luffaszivacs), drogériában lehet venni, elvileg hámlasztó, bőrmegújító. Hátha ér valamit.
2011. júl. 10. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

38 éves vagyok és még most is előfordul,hogy van. Viszont régen tele volt a hátam. Kerüld a mogyorót és válogasd meg a szappanokat,de férfiaknál ez hormonális dolog:)

[link]

Szerezz magadnak csajt:) Ha a pattanások nem is múlnak,de nem fog zavarni. Ahogy a vicc is mondja..

Amúgy a strand tényleg jót tesz..

2011. júl. 10. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Próbáld ki az Akneroxid 5 nevű vény nélküli krémet. Este kend be alaposan vele a hátad. Ki fogja fakítani a pizsit, amiben alszol, ezért vigyázz vele, valamint először nagyon erősen hámlani fog a hátad, de lehet, hogy segít, nekem bejött, és elég hamar hat 2-3 hét.
2011. júl. 10. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Ahogy olvastam tejérzékeny is vagy. Nemtudom hogy mennyi tejet iszol vagy eszel de én azt tudom javasolni, hogy próbáld ki egy-két hónapig nem fogyasztassz tejet semmibe és magába se.

El fog múlni.

2017. nov. 12. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!