Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Se betegség, se sérülés nem...

Se betegség, se sérülés nem fog rajtam. Genetika vagy szerencse?

Figyelt kérdés

A családomban,sőt a rokonságomban élő emberekhez képest is terminátornak érzem magam.Amikor mindenkit ledönt valami komoly betegség és 39 fokos lázzal kínlódnak,én akkor is csak egy kis hőemelkedéssel meg szipogva ápolom őket.Többnyire két nap alatt meggyógyulok abból a betegségből,amivel mások egy hétig is fekszenek.Hála istennek nagyon ritkán jelentkeznek még ezek az enyhe tünetek is.Talán évente csak egyszer.


A másig dolog a sérülékenység.A testvérem sík betonon rosszul lépett és kificamodott a bokája.Fater elcsúszott biciklivel,két nap fekvés lett az eredménye.Nagymamám sajnos sokszor elesik,de ez betudható a korának is.Én többször estem motorral,igen komoly tempóval és pár karcolással megúsztam.Másnap lettem néhány helyen kék...(motorsporttal foglalkozom,nem az utcán vagánykodok)


Mezomorf testalkatú vagyok.Egyedül vagyok a családban,senkinek nincs ilyen testfelépítése.Rákerestem,hogy mit is jelent ez pontosan."betegségre nem hajlamos,erős testfelépítésű"

Még sem tudom elhinni,hogy ez ennyit számítana.Vagy még is?A válaszokat előre is köszönöm!

23/f


2011. júl. 12. 16:07
 1/10 anonim ***** válasza:
Hát! Csak gratulálni tudok :)
2011. júl. 12. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Én is. Nálunk mindenki ilyen . Egészségesek vagyunk.
2011. júl. 12. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Ez jó. Akkor szerencsés vagy, örülj neki!:)
2011. júl. 12. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
nekem se volt még semmi extra bajom, pedig ütöm verem magam, max. kék/zöld vagyok
2011. júl. 12. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Én a két ellentét ötvözete vagyok! :D


Betegség nem fog rajtam kiskorom óta (kopp, kopp, kopp), pedig télen például 18-20 fokos lakásban érzem jól magam, rövid pólóban és mezítláb. Egy-egy enyhe megfázás évente, az a maximum. Valószínűleg jó az immunrendszerem.


Viszont eléggé sérülékeny vagyok, kéz kisujjtöréstől combcsonttörésig már elég sokmindent összehoztam :S

2011. júl. 12. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Szia Superman!XD
2011. júl. 12. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

16:29!

A betegségek terén Te is szerencsésnek mondhatod magad.Ami a sérüléseket illeti,hát..sajnálom.Vigyázz magadra nagyon!Figyelj minden lépésedre és nem lesz baj.:)


16:31!

Nem vagyok Superman és nem is állítottam,hogy sebezhetetlen vagyok.Természetesen olykor megbetegszem és én is meg tudok sérülni.Csak arról van szó,hogy jóval szívósabb vagyok az átlagnál.:)

2011. júl. 12. 16:39
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Genetika és szerencse?

Genetika alatt nem azt értem, ami öröklődött, mert ugye csak te vagy a családodban így, hanem, amilyennek kialakult a szervezeted.


Én is aránylag szerencsés vagyok (lekopogom), mert nagy sérülésem kevés volt.


Van olyan év, amikor nem fázom meg egyszer sem.


Nálam az a vicces, hogy a légúti betegségeken kívül semmi se fog, se influenza, se a kisgyermekkorban megkapandó betegségek, se a hányás-hasmenés, semmi. Ja, de, az ajakherpesz és az afta is.

2011. júl. 12. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 milili ***** válasza:

én veletek ellentétben mindíg balszerencsés voltam...

már beleestem (nem egszer) a csatornába,eltört már minden lábujjam egymás után....

2012. febr. 24. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ez annyira aranyos! Utolsó, miféle csatornákba estél be? És hogyan? :)
2012. júl. 19. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!