Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ehhez mit szóltok? Nem vagyok...

Ehhez mit szóltok? Nem vagyok biztonságban? mi tegyek hogy ez ne használják fel? a leírásnál

Figyelt kérdés
Emberi test tiltott felhasználásának gyanújával nyomozást rendelt el a rendőrség a hazai szabálytalan szervkivételek miatt.csak olyan szervek kerültek külföldre, amelyekre itthon nem volt szükség, s elképzelhető, hogy a külföldi orvosok az életmentés érdekében a szükséges adminisztrációt nem végezték el időben.Engedély nélkül operáltak ki szerveket magyar orvosok
2011. júl. 15. 19:43
 1/3 anonim ***** válasza:
Mi a probléma pontosan?
2011. júl. 15. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Az, hogy transzplantáció céljából hogyan, miként lehet szerve(ke)t eltávolítani akár halott, akár élő emberből, annak rendkívül szigorú és pontos szabályozása van.

Nem nagyon van olyan orvos, aki megszegné ezeket a szabályokat, mert könnyen a diplomájába kerülhet...

2011. júl. 15. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nm értem a kérdést. Magyarországon "opting out" rendszer van, ha nem akarod, hogy a szerveid felhasználják halálod esetén, akkor életedben nyilatkoznod kell erről.


Az etikai szempontok, és a teljesen homályos "szervkereskedelem" miatt ez valóban egy kényes, és alaposan szabályozott kérdés. De az általad idézett (?) mondatokból is az derül ki, hogy inkább adminisztratív, mint etikai problémák miatt folyik nyomozás. Magyarország is része az Európai Únió államközi rendszerének. Ennyi.

Ha haljon meg egy ember a te aggodalmaid miatt, hát akkor legyen úgy.

2011. júl. 16. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!