Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Az ilyen bőrviszketés ellen...

Az ilyen bőrviszketés ellen mit tudok tenni?

Figyelt kérdés

Sziasztok, 17 éves vagyok és fiú. A problémám pedig az lenne, hogyha fürdök, ha zuhanyzok, ha kicsit leizzadok, mindig viszket a bőröm, olyan szinten, hogy már szét tudnám "marni". Átlagos testalkatom van, a családban nem tudok semmiféle bőrbetegségről. Egy idő után elmúlik, mindig változik, de úgy kb. 30 percig tart, nem tudom, hogy mitől függhet ez az időtartam. Zuhanyzásnál is előjön, amikor semmilyen féle tusfürdőt sem használok.

Úgy kezdődik, hogy egy helyen elkezd viszketni -a helyzete mindig változó- és ahogy próbálom megszüntetni, dörzsölni, simogatni (hogy ne folytatódjon tovább azért nem vakarom), mindig valahogy kiráz tőle a hideg, és fokozatosan elkezd még jobban viszketni (mindenhol) a bőröm.

(Ez az egész akkor "tör rám" amikor már nem vagyok víz alatt, kiszálltam a kádból, és a száradást követően jön.)


Talán túlságosan is ki lenne száradva a bőröm?

Valaki tapasztalt már ilyet?

Mindenféle tippet, tanácsot elfogadok, ha leírjátok! :)


Előre is köszönöm szépen a segítséget!


2011. júl. 15. 23:22
 1/3 PcCsaj ***** válasza:
Lehet, h allergiás vagy. Vagy a samponra, vagy a mű szállas ruhákra.
2011. júl. 15. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Urticaria. Okozhatja a meleg is, a dörzsölés is. Ha rákeresel a google-ban, sokat megtudsz róla. Nekem is volt egy időben, aztán magától elmúlt.
2011. júl. 15. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Igen, lehet száraz a bőröd, nekem hasonló problémám időszakosan szokott jelentkezni. A testápoló szükséges, de nem 100%-s a hatása, sőt ilyenkor mintha még attól is erősödne átmenetileg a viszketés, mintha csalánba mentem volna. Egyébként az én bőrőm általában érzékenyebb az átlagnál, sok krém, tusfürdő stb. nem jó neki, ami másnál nem okoz problémát. Érdemes többfélét kipróbálni, ez vonatkozik a mosó, öblítő szerekre is. Próbálj meg a fürdővízbe fürdőolajat használni, és több folyadékot fogyasztani.
2011. júl. 16. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!