Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mit tegyek? Székrekedésem...

Mit tegyek? Székrekedésem van. Nem használ a glicerines kúp sem!

Figyelt kérdés

Eszek rendesen, egészségesen, mozgok minden másnap 1 órát. Napi 2 liter vizet iszom, és semmi. Máskor a viztöl is sokat pisiltem, most még a víz sem jön ki.(Lehet hogy a meleg miatt)

Rendes székletem nem volt egy hete, elég fura ez, tegnap görcsölt a hasam, és mentem a wc-re , de nem jött ki szinte semmi, nagyon nagyon kevés ilyen bogyó szerű valami. Az is nagy erölködések árán jött ki. Kb fél órája betettem egy glicerines kúpot, de semmit hatása még nincs egyáltalán.


2011. júl. 16. 19:33
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:
17 éves vagyok.
2011. júl. 16. 19:36
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Nem minden háztartásban található meg a lenmag. Ha van otthon, akkor áztass be egy kanállal pár órára, majd rágd jól össze, az használ.
2011. júl. 16. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

Reggelire egy kis zabkása :)

Nekem is voltak ilyen problémáim, h hetente kb 1-2x tudtam csak wcre menni..

De a zabkása tényleg jó, elég rendes béltisztító. Lidlben lehet kapni a legolcsóbban tudtommal, én ott szoktam venni, 300 Ft-t egy zacsival, elég oskáig jó.

Belerakod egy edénybe, dupla annyi mennyiségű vízzel vagy tejjel, főződ kb 10 percig, én szoktam bele banánt, vagy táblacsokit tenni, hogy legyen vmi íze. Hagyd kihűlni, esetleg rakd be a hűtőbe. :))

2011. júl. 16. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
LAEVOLAC!
2011. júl. 16. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
Tolj föl még egy kúpot és feküdj hasra egy könyvvel legalább 20 percre, fél órára.
2011. júl. 16. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

hány kiló vagy?

a 2 liter amúgy egy nagyon elavult dolog. Nagyon bírom, amikor mondják, "a felnőtteknek napi 2 liter folyadékra szüksége van".

Na igen.

És a változó tényezők hol vannak?

Pl testsúly, fizikai aktivitás, csak hogy a 2 legfontosabbat említsük. Szóval gyanítom, hogy a napi 2 liter neked nem lesz elég.


Ez a c vitaminnal is így van. Az RDA napi 70mg körül ajánlja, ami egy óriási nagy LOL.

2011. júl. 16. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

Sajnos itt a közelben nem kapni lenmagot, csak a 20-25 km-re lévő tescoban esetleg. Ettem szilva lekvárt tejjel. Az sem használt.


Zabkását is próbáltam ,de nekem nagyon nem ízlik, egy kanálnál többet nem tudok megenni belöle.

2011. júl. 16. 19:44
 8/20 A kérdező kommentje:

75 kiló vagyok. A magasságomhoz ez jó súly, nem vagyok tulsúlyos már. Régen az voltam.


Nem lesz sok + még 1 kúp?

2011. júl. 16. 19:51
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
egyél sok barackot ;) most úgy is annak van a szezonja
2011. júl. 16. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
67%
ne csinálj többet ilyet hogy szilvalekvárra tejet,meg hasonlókat se hogy paradicsom tej,sárgabarack viz és többi mert csak vérhasat vagy gyomorhurutot kapsz és szenvedsz aztán mész kórházba.
2011. júl. 16. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!