Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ha sosem vagyok lázas és...

Ha sosem vagyok lázas és évente csak egy kétszer van betegségem, az is scak megfázás, akkor jó az immunrendszerem?

Figyelt kérdés
az erős immunrendszertől tovább is él az ember?
2011. júl. 16. 22:55
 1/1 anonim ***** válasza:

Nem akarlak elszomorítani, de nem ilyen egyszerű a helyzet.


Például genetikai okok is lehetnek.

A láz például konkrétan "alkat kérdése". Végeredményben minden szervezet másképp védekezik, van, amelyik nem generál nagy lázat, más szervezet igen.

Én a betegségek kapcsán is ilyesmire tippelnék.

Én például rendszeresen szenvedek a herpesztől és az aftától, kiskoromban még sűrűbben. Náthát van olyan év, amikor ötször is elkapok, más évben egyszer sem. Volt, hogy egészségtelen évem volt, családi tragédiával. Nem mozogtam, nem ettem gyümölcsöt zöldséget, de vitamintablettát se szedtem. Nem a tragédia miatt, hanem mert akkoriban nem érdekelt. Mégsem voltam náthás abban az évben egyszer sem. Viszont vagy kétszer is volt HATALMAS herpeszem.

Máskor egészségesebben éltem, kevesebb szomorúság is ért, tragédia egy se, és mégis vagy ötször is megfáztam.


Tehát szerintem a fertőző betegségek nem vagy nem csupán az immunrendszer állapotától függnek.


Az immunrendszer állapotát meg úgy lehet javítani, mint az egész szervezetét: mozogj rendszeresen, egyél sok gyümölcsöt zöldséget (de ne hipermarket-eset, hanem saját kertit vagy piacit), kerüld a stressz, nassolj kevesebbet stb...



A náthára még... Mintha úgy hallottam volna, de úgy is vettem észre, hogy ha nem óvod magad a széltől is, hagyod, hogy kicsit fázz, nem öltözöl túl, stb., akkor talán nehezebben leszel náthás. Én így tapasztaltam az utóbbi időben.

2011. júl. 16. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!