Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Be kellett volna már gennyesed...

Be kellett volna már gennyesednie, ha maradt volna benne üvegszilánk?

Figyelt kérdés

1 hete megvágta a sarkamat egy pici üvegszilánk, ami egy széttört üvegből maradt a konyhában.

Lefertőtlenítettem betadine-al.

1. nap fájt eléggé, második nap már csak ha megnyomtam.

Most már tudok rendesen járni, csak akkor fáj, ha konkrétan a sebet megnyomom.

Én folyton aggódok, hogy mi van, ha benne maradt egy kis üvegdarab, de párom azt mondja, hogy ha így lenne, akkor jobban fájna, és már rég begennyesedett volna.

Tényleg be kellett volna gennyesednie, vagy egyébként is lehetséges, hogy benne van?


2011. júl. 18. 10:17
 1/1 NoodIy válasza:
Lehetséges hogy benne van, és nem feltétlenül gennyesedik be, lefertőtlenítetted, ezért nem fertőződött el, nem gennyesedik, és a szervezeted nem feltétlenül dobja ki, betokosodik és ottmarad. Elvileg el kellene valahogy távolítani ha még nem forrt teljesen össze. Legközelebb ha ilyen van körömkefével kitisztítani. Apró üvegszilánk bekerülhet a véráramodba, és az nem egy életbiztosítás.
2011. júl. 18. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!