Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Évek óta nem tudok aludni,...

Évek óta nem tudok aludni, egészéjjel tart, persze nappal meg állva is el tudnék néhany szituációban. Mit tudok vele kezdeni? Ötleteitek vannak?

Figyelt kérdés
Én sokfajta módszert kipróbáltam a gyógyszeres kezeléstől kezdve /rivotril,dormicum,xanax,ilyenek/ a gyógynövnyekig és a meleg tejes házi raktikáig. Nem vagyok rá büszke de ha szívok /fű/ az egyből elaltad, de drága és a legegészségtelenebb módja a dolognak, egy buli alkalmával jöttem erre rá. Elegem van, mert nem tdom a munkámat végezni, és néha még meg is van spékelve a dolog azzal, hogy égő érzést tapasztalok a lábfejemen este ami csak akkor múlik ha odairányítom a ventillátort vagy rángatom. Kíváncsi vagyok hogy sikerül e nektek engem kihúzni a csávából...
2009. ápr. 5. 12:08
 1/9 anonim ***** válasza:
83%

Egy alvásközpontban törénő kivizsgálás nem ártana.

De addig is kipróbálhatnád, hogy csak melatonint veszel be. Recept nélkül kapható. A szervezet alváskor melatonint termel. Előfordulhat, hogy valakinek ez a termelés valami miatt nem tökéletes. Ilyenkor 1-2 melatonin tabletta segít a szervezetnek átállni "alvó" módba. Jet lag esetére ajánlják pl. hogy hamarabb átállj az aktuális nap/éjszaka viszonyokra.

2009. ápr. 5. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
MÉg nem próbáltam de ki fogom próbálni, viszont voltam már hasonló kivizsgáláson, és azt állapították meg hogy pszichés eredetű LEHET a probléma. Eddig akárhány gyógyszert próbáltam nem jött be, és kevés esélyt adok amelatonin-nak de meg fogom próbálni, amint megkapom a fizetésem :)
2009. ápr. 5. 12:58
 3/9 anonim ***** válasza:

Én is így vagyok/voltam. Gyakran nem bírok aludni éjjel, ha pl. dolgoznom kell jönni reggel...

Joe nekem is segített.

De a röhely az, hoyg ha kint vagyok a levegőn, és ha ráadásul valami kinti fizikai munkát végzek simán megy "cigi" nélkül is a mély, és gyorsan alvás.

2009. ápr. 5. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Tegnap a jó idő miatt felpattantam a biciklimre és egész nap tekertem.Ekléggé kimerült voltam de hogy álmos legyek?? áááá.. közelébe sem jártam, próbáltam a kiadós szexet is és még az sem..
2009. ápr. 5. 13:23
 5/9 anonim ***** válasza:
Ez így már pszichiátriai probléma, valóban lelki okai lehetnek, és mivel szedtél már altatókat, nyugtatókat, a szervezeted hozzászokott, és anélkül már nem megy az alvás. A melatonint én is javaslom, bár nekem a Nervenpflege tabletta is segített valamennyit. Nem vagy depressziós? Az már önmagában is elég az alvászavarhoz.
2009. ápr. 5. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Depressziónak mik a tünetei? Alapjáraton folyamatosan mosolygok de néha elég erős és hirtelen hangulatváltozáson megyek át. Nevelőapám volt depressziós, ő szeptemberben kötötte fel magát itthon és meghalt. Kiborultam mert 7 éves korom óta ő nevelt és mikor aludnék és felnézek, akkro azt a kampót látom amire a kötelet rakta. Egyszer sírtam és azóta mikor rágondolok, nem szökik könny a szemembe. NEm érzem magam szorongás alatt, sőt szerintem egy ilyen esethez képest kitűnően vagyok. Amióta ez történt, azóta ráadásul lelkiismereturdalásom is van amiatt mert szívok, főleg mert itthon csinálom és olyan rossz érzés fog el, mint ha figyelne. Néha emiatt sem tudok aludni mert nem bírom elszívni a cigit a félelemtől. Néha meg nem érdekel annyira fáradt vagyok, viszont ha fáradt vagyok akkor sem vagyok képes az alvásra.Furcsa dolog ami velem történik, én nem igazán értem...Köszönöm az eddigi válaszokat,és a javasolt módszereket igyekszem minél előbb kipróbálni!
2009. ápr. 6. 09:40
 7/9 anonim ***** válasza:

Ezek után: KÖLTÖZZ EL és menj el egy pszichológushoz, hogy segítsen neked gyógyszerek nélkül segíteni áthidalni ezt a mély krízist.

Véleményem szerint téged JOGGAL nyomaszt ez az életkörnyezet: az otthonodban halt meg apukád,ezt nem könnyű, sőt esetedben lehetetlen áthidalni segítség nélkül.

2009. ápr. 7. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
A lakást sajnos nem tudjuk azóta sem eladni, köszönhető ez a válságnak is. Próbálkozunk, de bukni természetesen nem szeretnénk rajta...
2009. ápr. 8. 15:32
 9/9 anonim ***** válasza:
úszástól elalszol egyből nekem is csak az segített amugy ha nem vok fáradt kb 6 óra kell h elaludjak szal néha elég készen vagyok napközbe mint vmi zombi de az úszás tényleg jó.
2012. okt. 25. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!