Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Műtét előtti étel-tiltás?

Műtét előtti étel-tiltás?

Figyelt kérdés

A férjemet reggelre rendelték be lágy szájpad műtétre (érzéstelenítik, majd elektródát vezetnek be, pár perc az egész, délután saját lábon távozhat) és éhgyomorral rendelték be.

Mivel spray és injekció formátumú lydocain lesz az egyetlen érzéstelenítő, felmerült benne, hogy ezzel inkább az orvost védik, hogy ne rakja az ölébe a reggeli szendvicset, mert a torkában nyúlkálnak.

Másrészt, ha hánynia kell, akkor szerintem mindegy, hogy gyomorsavat vagy kajadarabokat dob vissza, mindenképp takarítani kell utána.


Egyszóval: okozna magának bármilyen kárt, ha mégis megreggelizne? A műtét után egy napig már érthető módon le lesz tiltva az ételekről, viszont a gyomra eléggé érzékeny a savra.


A műtét időpontja nem fix, be kell mennie és "majd valamikor délelőtt" műtik.


2011. júl. 25. 05:35
 1/4 anonim ***** válasza:

eszébe ne jusson reggelizni!!! semmilyen műtét előtt nem szabad enni, sőt más vizsgálatok előtt sem.pl nekem érfestést halasztottak egy nappal, mert megittam reggel egy pohár tejet.

nagyobb műtétek előtt az illető már vacsorát sem ehet.

ha pl műtét közben hányni kezdene, attól meg is fulladhatna.

nem véletlen a tiltás.

egy felnőtt embernek meg kell lenni annyi önfegyelmének, hogy az orvosi előírásokat a saját érdekében betartsa.

Te inkább támogasd és erősítsd ebben.

Kitartást és mielőbbi felépülést a férjednek.

megjegyzem még, ha savproblémája van, kérhettek vénásan is savlekötőt.

2011. júl. 25. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Eszébe se jusson enni, nem az orvos s takarító védése miatt van tiltva a műtét előtti kaja, hanem mert műtét közben a gyomrából visszakerülhet vmi kaja a szájüregébe, s mivel be van zsibbasztva bekerülhet a légutaiba, ahol aspirációs tüdőgyulladás alakul ki emiatt, amibe jóligen meg lehet halni!!!
2011. júl. 25. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A választ a kérdésedre már leírták előttem. Tehát önfegyelem.


Amikor nekem a kezemet operálták, nekem sem lehetett ennem, pedig helyi érzéstelenítésben csinálták. Akkor ott volt egy nő, reggel a gyógyszereit kávéval! vette be. A doki úgy megszidta, hogy szerencsétlen egész délelőtt bőgött..

2011. júl. 25. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, végül egy kávét mert csak inni, mert kiszámolgattuk, hogy azt bőven megemészti a műtétig. Már túl is van rajta, öklendezés volt, de szerencsére nem jött vissza semmi, csak az inger volt.

Az orvos azt mondta, hogy amint teljesen kimegy belőle az érzéstelenítő, akkor ehet torokkímélő ételeket (puha legyen és szobahőmérsékletű).


Köszönöm a válaszokat, arra mi sem gondoltunk, hogy valóban bekerülhet a légcsövébe ételdarab az átmenetileg kikapcsolt garatreflex miatt.

2011. júl. 25. 12:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!