Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mész és sósav keverékétől...

Mész és sósav keverékétől tényleg meg lehet halni?

Figyelt kérdés
vagyis bármilyen mésztől?
2011. júl. 26. 09:25
 1/8 anonim ***** válasza:
74%

Az oltott mész vízzel elegyítve erősen lúgos, maró hatású, mérgező.

A sósav már önmagában is ugyanilyen.

Bármelyiktől meg lehet halni. Hogy a kettő keverékéből mi lesz, az jó kérdés, de mivel a sósav savas, a mésztej meg lúgos, semlegesíthetik egymást.


Semmiképpen ne kísérletezz ezzel!

2011. júl. 26. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
mészpor
2011. júl. 26. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

attól függ, mit csinálsz vele

ha meg akarnád enni/inni, nem is kell keverni, a sósavtól is meg lehet halni önmagában

ha csak nézegeted őket, önmagukban egyik sem okoz bajt

2011. júl. 26. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
szerintem nem kell vegyítened. külön külön sem épp egészséges :D A sósavtól önmagában is meghalhatsz, persze nyilván függ attól, hogy hány százalékos, de fogyasztásra egyiket sem ajánlanám :)
2011. júl. 26. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Smartguy86 ***** válasza:

Arra a két budaörsi lányra gondolsz, akik így ölték meg magukat? Mert akkor igen, meg lehet tőle...


A keverékből szén-dioxid szabadul fel, ami belélegezve fulladást okoz...

2011. júl. 26. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Igen a Budaörsi esetről jutott eszembe, csak a média kevesett írt róla
2011. júl. 26. 10:28
 7/8 Smartguy86 ***** válasza:

[link]


Kémiai tulajdonságok alatt nézd!


Ha egy erős savat, például sósavat cseppentünk olyan kőzetre, ami karbonátot (esetünkben kalcium-karbonátot) tartalmaz, pezsgést tapasztalunk a fejlődő szén-dioxid miatt.

2011. júl. 26. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Nos.. én láttam egy képet arról, amit a csajok az ablakba kiraktak, azon H2S szerepelt. Később egy kommentben olvastam, hogy valamilyen kéntartalmű gombaölőszert használtak, tehát a sima mész, plusz sósav nem éri el azt a hatást. Mert a H2S a sejtlégzést állítja le, és azonnal öl, míg a sima mész-sósav kombóból csak CO2 lesz, ami nagy mennyiéségben mérgező ugyan, de nem úgy, mint a hidrogén-szulfid, előbb fulladsz meg az oxigénhiánytól, bár... Szóval a sima mészt felejtsd el, nem biztonságos módszer.
2012. febr. 4. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!