Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mit lehet tenni, ha valaki...

Mit lehet tenni, ha valaki egész nap hasmenés és székrekedés keverékétől szenved, és ezek után estére sincs jól?

Figyelt kérdés

(Azon kívűl, hogy ássa el magát. Bocs a témáért, de NAGYON szenvedek és tehetetlen vagyok.)

Hasmenés, mert sokszor kell menni, (de nem f.sás), - nem ám csak reggel, hanem szépen elosztva egész napra- és székrekedés, mert nem pucolódok ki, hiába megyek el, elakad, délután nagyon kevés jön, de érzem, hogy ott van. (És néha megint beindul, de utána se lesz jó közérzetem, gáz, inger marad.)

Tüneti megoldásokat írjatok, ne azt, hogy menjek orvoshoz, mert az nem tud mit csinálni.

Segítsetek, ha tudtok, kérlek Benneteket, mert nem bírom elviselni, hogy így telnek a napjaim, nagyon el vagyok keseredve! :((


2008. nov. 21. 14:57
 1/7 A kérdező kommentje:
Ja, a táplálkozásomban semmi egészségtelen nincs.
2008. nov. 21. 14:58
 2/7 anonim ***** válasza:

Próbálj olyan bélfertőtlenítőt szedni, amit a patikában recept nélkül adnak. Valami Bolus ... nemtudommi a neve. Régebben szedtem, és jó volt. Meg igyál sok folyadékot, hogy pucoljon ki jól. Mást nem tudok javasolni, de én biztos elmennék a dokihoz a helyedben, tudom, hogy kellemetlen, de azért ő biztos csak okosabb, mint mi itt.

Jobbulást!

2008. nov. 21. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Valószínűleg elkaptál egy vírust. Szedj széntablettát, és igyál sok folyadékot, mert hasmenés esetén sok vizet veszt a szervezeted!
2008. nov. 21. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Elfelejtettem leírni, hogy ez nem hirtelen jött állapot, hanem egy éve így vagyok. És voltam orvosnál, kivizsgálásokon, de nem tudnak segíteni.
2008. nov. 21. 15:24
 5/7 anonim válasza:
Hasonló tünetektől szenvedek én is.Azt hiszem, a mi problémánkat hívják úgy, hogy irritábilis bélszindróma.Igazából megoldást nem találtam rá, de az orvosok se szerintem.Sokan stresszes életmódra fogják, pszichés okokra.Nekem azóta van, amióta Bp.-en élek.Diszkomfort érzés a hasban, székrekedés, hátfájás, ezek nagyjából a tüneteim és főként a menstruáció előtti időszakban jelentkezik, és eltert 1-2 hétig havonta.Segíteni nem tudtam 100%-ig, de talán ha megtalálod a lelki okokat (ha vannak), az javíthat valamit a közérzeteden.
2008. nov. 21. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Persze, ezen is gondolkoztam már, de semmi különös nem történt, amikor kezdődött. És a panaszok semmikor sem rosszabbak, vagy jobbak. Valami tüneti szer nem segít?
2008. nov. 21. 15:56
 7/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Régi kérdés, de végre valaki aki ugyanúgy volt mint én most! Ugyanezt érzem 3 napja kb.

Kell wc-znem, napi többször is akár, de alig jön ki valami de az sem kemény, hanem puhább.. Étvágyam se nagyon van. Neked mi lett végül?

2020. jún. 9. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!