Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Az igaz hogy a kékszemű...

Az igaz hogy a kékszemű szőkéknek tilos a szolárium?

Figyelt kérdés
2011. júl. 29. 20:37
 1/7 anonim ***** válasza:
40%
Miért lenne az? Annyira nem bonyolult a használata. =P
2011. júl. 29. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
Nem tilos csak óvatosan kell és fokozatosan lebarnítani magad!
2011. júl. 29. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
hol van erről valami cikk? linkeljetek légyszi nagyon érdekel de nem találom sehol :(
2011. júl. 29. 20:48
 4/7 anonim ***** válasza:
Attól függ, hogy ehhez fehér bőr is társul-e. Én pl. szőkésbarna zöld szemű vagyok, de nagyon fehér bőrrel, így tilos a szolárium. A bőrgyógyász azt mondta, hogy aki nagyon világos bőrű, annak egyáltalán nem szabadna használnia, mert a káros sugarak sokkal könnyebben tesznek kárt a sejtekben.
2011. júl. 29. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

találtam már cikkeket el is olvastam de megosztom veletek is.

szoval lényegében annyi hogy a fehér bőrüeknek is lehet csak nem túlzásokkal pl. nyaralás elött elmész 2-3 alkalommal és ennyi a többi a napfény. :)

2011. júl. 29. 21:19
 6/7 anonim ***** válasza:

azért remélem tudod, hogy a napfény is meglehetősen káros. Nem véletlenül harsogja a híradó az UV riadót. (na persze nem ebben a csodás időben :))


Egyébként én szőkés barna hajú és zöld szemű vagyok. Annak idején a szalagavatóm előtt jártam szoliba, hogy ne legyek már fehérebb, mint a keringő ruhám. Összesen 4-5 hónapig jártam, heti kétszer. És olyan brutális öregedésnek indult a bőröm, hogy saját magamon észrevettem. Gyorsan abba is hagytam, szerencsére időben, mert szépen regenerálódott a bőröm, de azóta még napra se nagyon megyek. Személy szerint nem szeretnék 30 évesen úgy kinézni mintha a saját nagyanyám lennék :D

De hangsúlyozom, ez saját vélemény, és mindenkinek szíve joga azt tenni amit akar.

2011. júl. 29. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Fehér és fehér között is van különbség. Vannak bizonyos típusok (ilyen vagyok én is), akinek kimondottan tilos a szolárium (9 évesen melanomám volt, tele vagyok anyajeggyel), és napra is csak legalább 50 faktoros naptejjel mehetek (igazából 100-as kéne, de kivonták a forgalomból). De van olyan fehér bőrtípus, aminek nem tilos, de egyáltalán nem is ajánlott. Csak vigyázni kell nagyon.
2011. júl. 29. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!