Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hogy lehet hazilag kezelni a...

Hogy lehet hazilag kezelni a hangszal gyulladast?

Figyelt kérdés

Korulbelul egy fel eve volt egy megfazasom, amibol eleg hamar sikerult kigyogyuljak, de a kohogesbol nehezen tudtam kilabalni. Napokig nem tudtam aludni ejszaka, mert annyira kohogtem, sokszor hanytam a kohogestol..es ezek a kohogo rohamok nap kozben is elofordultak es rekedtseg is tarsult hozza. Nagy nehezen sikerult kigyogyuljak a kohogesbol es a rekedtsegbol, de kb.1 honap mulva ujra megfaztam es minden kezdodott elorol..

Nehezen megint kigyogyultam, de a kohoges es a rekedtseg csak maradt. A hangom egyfolytaba bereked vagy elmegy,elemlyul..minidg olyan mintha meglennek fazva..de nem vagyok.. Nagyon zavart es elmentem megvizsgaltatni magam, hogy tudjam,hogy valami komoly bajom van-e. Azt mondta az aszisztens no, hogy hangszal gyulladasom van.. Szedtem 7 napig gyogyszert ( Augmentint es Paracetamolt) a kohoges elmult,de a rekedtseg maradt.. sokszor elmegy a hangom, berekedek, es nagyon zavar:( Szeretnem hazilag kezelni. Sok teat iszok es vigyazok h ne eroltessem a hangom. Mit tehetek hazilag? Szerintetek egyre komolyabb a baj? Vagy ebbol ennyire nehezen lehet kigyogyulni?:(


2011. júl. 30. 00:36
 1/5 anonim válasza:
55%

Nagyon fontos, hogy szakember kezelje a panaszokat. A hangszál gyulladásnak legtöbbször két fő oka lehet, az orr felől lecsorgó váladék okozta irritáció, vagy a savas felböfögés (reflux) okozta felmaródás. Az előbbivel fül-orr-gégész, az utóbbival gasztroenterologus foglalkozik. Fontos tehát szakemberhez fordulnia!


Üdvözlettel:


dr. Lengyel Csongor

fül-orr-gégész, onkológus

Rózsakert Medical Center

2011. júl. 30. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Házi kezelés:

inhalálás sós vízzel , kamilla- vagy zsályateával

méz

meleg nyakborogatás

hagymalé

langyos tea


gégediéta, ezt az orvos is el fogja mondani:

kerüld a hideget, a forrót, a szénsavat, az alkoholt, a dohányfüstöt, és maradj csendben most a hétvégén, és ha elmész az orvoshoz, akkor ő megmondja, meddig legyél néma. Ha van valami közlendőd, azt írd fel, vagy mutogasd el.


El kell gondolkodnod, hogy miért van ez a visszatérő betegséged, lehet reflux, de orrdugulás miatt is visszatérhet, vagy ha sok füstöt kell szívnod. De ezt majd az orvos kideríti.

2011. júl. 30. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Elfelejtettem:

bő folyadékbevitel, és ha az orvost mást nem mond, akkor két hétig ne adj ki semmilyen hangot. Ha köhögsz, akkor addig tartsd vissza, amíg csak bírod!

2011. júl. 30. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Voltál orvosnál?

Vigyázz, mert a hosszas rekedtség nagy bajt is jelezhet!

2011. aug. 1. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Annyira vicces, ez a szakemberhez kell fordulni.. hát ja, de azok hol vannak? mert már elnézést napokig tudnám sorolni a félrekezelt betegek névsorát... felelotlen, hozzá nem akaro vagy nem érto orvosokbol viszont egy új kontinenst lehetne alapítani :)... sajnos....
2016. márc. 16. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!