Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Tyúkszemeltávolítás házilag?...

Tyúkszemeltávolítás házilag? Vannak tuti praktikáitok?

Figyelt kérdés
Már több dolgot kipróbáltam de eddig semmi sem működött! Mit tudtok ajánlani, ami tapasztalatból van vagy biztosra tudjátok hogy beválik? Köszi 16L
2011. aug. 3. 20:11
 1/2 anonim ***** válasza:

Egy jó pedikűröst, bár ez tényleg alapos utánajárást igényel. A fővárosban is 2000 Ft körül dolgoznak, vidéken ez még kevesebb és akik értik és szeretik is a szakmájukat, azok úgy ki tudják vágni a tyúkszemet, hogy utána nem marad vissza semmi, nem gyullad be a helye még jobban, stb. Szerintem ez a leggyorsabb és legbiztonságosabb megoldás is, a kiújulás ellen pedig hordj kényelmes cipőt + ha egy régóta fennálló, makacs, folyton kiújuló tyúkszemről van szó, akkor használj Tetran kenőcsöt.



A gyógyszertárban kapható kenőcsök és oldatok általában valami savat tartalmaznak. Elég tömények ahhoz, hogy ha az eleven húsra kened, akkor begyullad a bőröd, de a tyúkszemet nem, vagy csak félig szedik ki és akkor a helye még jobban fáj. A tapaszok ugyanez a kategória, a szalicilsavas részük sohasem ott van, ahol kéne, ráadásul ezek már drágábbak is (~900 Ft-tól).

2011. aug. 4. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

ekem volt tyúkszemem, vagy 1 évig szenvedtem. itthon ki is vágtuk (persze normális körülmények között, anyukám ápolónő)

de olyan mélyen volt, h ha csak egy kis darab (gyökér) bent marad, akkor ugyanúgy kialakul megint. (egyébként nem fájt,mármár élveztem, mert zsibbadt tőle az egész lábam)

ecseteltük mindennnel, volt vmi fagyasztós is, de attól se lett jobb.

aztán már majdnem feladtam, de nem akartam dokihoz menni ezzel, mikor anya vett egy tapaszt.(nemtudom h te is erről beszélsz-e)

olyan volt mint egy sebtapasz,aminek a közepén volt egy lapos gyógyszer( igen, rendes gyógyszer nagyságú) nekem a tyúkszem a nagy lábujjamon volt, így a ragasztó körbeérte, nem esett le, de ha neked leesik, ragassz rá egy másik sima sebtapaszt

ahogy mentem a gyógyszer szétment, és először cska elfehéredett ott a tyúkszem, azt hiszem 2. tapasznál, kezdett kifordulni...

és asszem 3. tapasz után, szabályosan kifordult a tyúkszem, és azóta semmi bajom vele:)

2012. jún. 26. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!