Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mitől dagadnak be az ujjaim?

Mitől dagadnak be az ujjaim?

Figyelt kérdés
Ha sokat megyek,mozgok,akkor bedagadnak az ujjaim a kezemen és a lábamon is.Más nem nagyon veszi észre,de én igen,és nagyon zavar.Mitől lehet ez?Van rá megoldás?
2011. aug. 3. 21:08
 1/5 anonim ***** válasza:
Biztos, hogy a mozgástól dagad be vagy inkább a függőleges helyzettől (lógatás) vagy a melegtől?
2011. aug. 5. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Hát nem tudom,lehet hogy a függöleges helyzettől is,meg a melegtől.Télen is bedagad egy kicsit,de nem olyan látványosan.
2011. aug. 5. 10:38
 3/5 anonim ***** válasza:
Valószínűleg rossz a (vénás) vérkeringésed. Sok folyadék, kevés só, sok mozgás, fogyókúra (ha kell). De mindenképp mutasd meg dokinak!, mert a vizesedés jelezheti akár valamelyik szerved elégtelen működését is (szív, vese) vagy lehet gyógyszer mellékhatása.
2011. aug. 5. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Gyógyszert nem szedek,kövér sem vagyok,van rajtam kb.5 kg felesleg,nem eszem zsíros,sós ételeket,viszont sok zöldséget és gyümölcsöt eszem,és mellesleg 17 éves vagyok,azért ilyen korban vizesedni....
2011. aug. 5. 13:43
 5/5 anonim ***** válasza:
Másik ok lehet még mozgásszervi (tán arthrosis), de akkor csak az egyik kezeden vagy lábadon jelenne meg valószínûleg és az általában inkább öregkori. Így, ha tényleg ez a problémád, én mégiscsak vizesedésre tippelnék, csak enyhe. Szerintem tényleg mutasd meg dokinak, biztosabb - a fiatal kor sajnos nem kizáró ok, de kevesebb a statisztikai esély.
2011. aug. 5. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!