Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Kiutesek, mit tegyek?

Kiutesek, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Kiutesek jelentek meg eloszor a hatamon, vallamon, majd a mellkasomon is.

Mindig nyari idoszakban.

Tavaly elmentem orvoshoz, adott valami szeszt, hogy azzal kenjem, elmult egy ideig, majd iden ujra elojottek.

Valtottam tusfurdot es mulanak! Pirossas, eleg nagy pettyekben jelennek meg s most, hogy mulanak, a helyuk tiszta feher marad.(nemtudom mitol, de mar megin jonnek elo, annak ellenere, hogy valtottam tustfurdot) Mitol lehet ez? Kerlek segitsetek.


2011. aug. 4. 13:33
 1/2 anonim ***** válasza:

Kicsit nehéz kibogozni, hogy vajon milyen kiütéseid lehetnek (alak, méret, nedvedzik-e, stb.), de az alapján, hogy tavaly az orvos valami szeszes dolgot adott rá és hogy a helye fehér marad én bőrgombára gondolok. Sokmindenki szenved tőle, főleg nyáron, férfiaknál. Tipikus okai a sok izzadás + a műszálas felsők viselése, alapbetegségek (elhízás, cukorbetegség, stb.), nem megfelelő higiénia.


Megszabadulni már nehezebb tőle, ajánlom, hogy menj el másodszor is az orvoshoz (és ezúttal jegyezd meg a szesz nevét, amit felírt) otthoni kezelgetés helyett és ő a pontos "látvány" tükrében tud majd többet mondani. Addig is ajánlom a naponta cserélt pamut ruházatot és meleg időszakban a gyakoribb zuhanyzást.

2011. aug. 4. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
koszonom szepen
2011. aug. 4. 14:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!