Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Lehetséges hogyha elvan törve...

Lehetséges hogyha elvan törve ( inkább le van törve a csontból) a sípcsontom akkor a törés ellenére "tudok járni"? Erős fájdalmam van. Probáltam jegelni de nem tudtam mert fájt a nyomástól :/

Figyelt kérdés

erős f fájdalom, be van dagadva... próbáltam jegelni de nem tudtam mert fájt a nyomástól :/ vagy ez inkább csak zúzódás lehet ?

Válaszokat köszönöm előre is!


2011. aug. 4. 21:20
 1/3 anonim ***** válasza:

Igen, ha csak egy kis csontdarab tört le, akkor attól még tudsz járni, csak egy jellegzetes fájdalom kíséri (általában szúró, kellemetlen érzés).


A zárt törés egyébként "enyhébb" esetekben ugyanúgy néz ki, mint egy csúnya zúzódás, ha pedig csak repedés vagy egy kis darabka vált le, akkor azt főleg nem lehet Röntgen nélkül megállapítani. Mindenképp menj el az ambulanciára, hogy minél előbb megtudják, pontosan mi baja a lábadnak, addig is jegeld tovább + használj Lioton vagy fekete nadálytő kenőcsöt, hogy a duzzanat ne nőjön tovább (ezekben véralvadásgátló hatóanyag van, ami helyileg kenegetve zúzódásoknál segíti a vérömleny felszívódását).

2011. aug. 4. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors választ!

Itthon csak activon ( vagymi ) kenőcs van:

focizok.. és kb 1,5 hete edzésen rúgtam össze egyik csapattársammal azóta fáj:/ utána még több labda és megütötte... nagyon kellemetlen... legkisebb érintésre is... ma volt edzőmérkőzés.. ott telibe ugyanazon apontot ahol eddig is volt a duzzanat megrúgtak elég erősen :S

2011. aug. 4. 21:37
 3/3 A kérdező kommentje:
Egy ilyen zárt töréssel átlagosan mennyi időt kell pihenni ? :/
2011. aug. 4. 21:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!