Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hasmenésre mi a jó? Félek,...

Hasmenésre mi a jó? Félek, mert súlyosnak tűnik.

Figyelt kérdés

3 napja van hasmenésem, de már nem is igazán hasmenés hanem olyan mintha egy kis vízbe a kiszakadt teafilterből belekeveredett volna a tea....folyik és nem használ rá egyik gyógyszer se...ittam kávét is, erőset, feketét...

por alapú hasmenés elleni gyógyszert....tablettát....meg széntablettát is...

Ettem rizst és a rizsszemek kijöttek a folyadékkal...mintha leállna az emésztésem...


Kezdek nagyon félni...vannak népi gyógymódik amik megfogják? Recept nélküli gyógyszerek? Az orvos tegnap nem akart felírni erősebbet...(Verébre ágyúval?) De ez mégse az a gyönge egy napos vírus aminek gondolta...valójában hétfőn kezdődött hányással...másnapra jött a hasmenés...


Előtte nyaralni voltunk...húsétel szinte minden étkezésnél volt...ez volt a menü...finom volt és kultúrált...lehet mégsem annyira? vagy méregtelenít a szervezetem? Szoktam húst enni de ennyire egy hét alatt még sose volt példa...lehet ez is beütött?


2011. aug. 4. 23:32
1 2 3
 1/21 anonim válasza:
étcsoki, birsalma sajt, igyál pici rumot
2011. aug. 4. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
Dokiiiiiiii! Dokiiiiiii!
2011. aug. 4. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim válasza:
És jobbulást! Szerintem menj vissza a dokihoz, mert ez így nem állapot.
2011. aug. 4. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
Én az Imodiumban hiszek, nekünk eddig mindig hatott. Azért ha ennyire erős hasmenésed van 3 napja, ami semmilyen diétára, gyógyszerre nem enyhül, jobb lenne, ha sürgősen orvoshoz fordulnál. A háziorvosodat ki is hívhatod az állapotod "kényes" volta miatt.
2011. aug. 4. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:

Ahogy írtad, voltál dokinál, az jó, de lehet, hogy jobb lenne megint elmenni.


Nem mindig jó megfogni a hasmenést, hiszen éppen takarítja ki a szervezetedből azt, ami nem tetszik neki. De igyál rengeteget, hogy pótold a folyadékveszteséget. Gondolom, ezt a doki is mondta.


Miért gyanakszol a húsra, miért lenne baj? Nem hiszem, hogy ez gond lenne, hogy gyakran ettél húst.


Mit mondott még a doki, lehet pl. szalmonella?

2011. aug. 4. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:

Pár hónapja volt egy hasmenéses járvány a németeknél, ott is azt mondták, nem szabad hasmenés elleni szert szedni (mert akkor a mérget termelő izé a szervezetben marad).


Ott speciel épp nem a hús volt a hibás :)

2011. aug. 4. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
Azt hogy nem biztos hogy olyan gyorsan meg kell azt fogni...nem baj ha egy napig van...de ez egyáltalán nem múlik...
2011. aug. 4. 23:43
 8/21 anonim ***** válasza:
Dokihoz menj, de addig is igyál igyál és igyál, hogy ki ne száradj. Széntabletta is jó, amíg odaérsz.
2011. aug. 4. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
kávétól még inkább hasmenésed lesz...de nem egészen értem, miért nem mész vissza az orvoshoz...
2011. aug. 4. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
én is voltam így. szódabikarbóna az helyretesz.
2011. aug. 5. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!