Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Napi 1/2 Nebilet szedése...

Napi 1/2 Nebilet szedése mellett lehet inni sört?

Figyelt kérdés
Vesekövem van... :-/ Azt hallottam arra jó, ha az ember sört iszik. Viszont emellett a gyógyszer mellett nem tudom szabad-e? Az alkoholmentes sör is ugyanolyan vízhajtó hatású?
2011. aug. 6. 21:55
 1/6 anonim ***** válasza:
Inkább igyál zsurló teát, az alkalmasabb vízhajtásra. De az ásványvíz is megfelel, csak sok legyen. Egyébként csak nyugton van, vagy elindult és görcsöl?
2011. aug. 6. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
hát néhány napig olyan szinten görcsöltem, hogy jönnie kellett minden nap a háziorvosnak, hogy nyomja belém az algo-nospa kombót injekcióba, mert más nem használt... az urológián az ultrahangon azt mutatták, hogy a jobb vesémben van kő, de a röntgenen nem is látszódott konkrétan... :S most 2 napja jobban vagyok, folyamatosan érzek fájdalmat, de ez most annyira nem durva mint az elején. de szerintem nem mozog kifelé :( nagyon remélem, hogy nem kell műteni.
2011. aug. 6. 22:06
 3/6 anonim ***** válasza:

Mérsékelten fogyaszthatsz mellette sört, az alkohol viszont erősítheti a nebivolol (ez a Nebilet hatóanyaga)hatását, tehát sokkal jobban leviheti a bevett gyógyszer a vérnyomásodat, mint a megszokott, szédülhetsz, tachycardiád lehet, extrém esetben el is ájulhatsz (azért ez egy pohár sör után nem valószínü).


Szerintem az alkoholments sör is ugyanolyan jó lehet ilyen célra, bár egyébként úgy tudom, hogy a sör inkább csak a vesekő képződés kockázatát csökkenti, de ez is vitatott téma, mert maga a sör tele van oxalátokkal, a vesekövek legnagyobb része meg kalcium-oxalát.Az biztos, hogy ha sok-sok folyadékot iszol (napi legalább 3 - 3,5 liter), az már önmagában jól átmossa a veséidet, plussz ha mellette csökkented az oxalátbevitelt, akkor csökkented az újabb kövek kialakulásának esélyét (nagyobb mennyiségű oxalát található pl. a spenótban, szójában, mandulában, csalánban, sóskában).

2011. aug. 6. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Kivéve ha nem kalcium-foszfát vagy urátkő, mert ez még a két leggyakrabban előforduló képződmény. Az igazi baj akkor lesz, amikor az uréterbe bekerül, mert ott már igen szűk a járat, ha kicsi a kő akkor átmegy valószínűleg, a nagyobbakat viszont ultrahanggal szokták apróbb darabokra zúzni, mert elzárhatja a vizelet útját, ami vesekárosodáshoz is vezethet. Bekerülve az uréterbe legkegyetlenebb, mert éles, és amíg ki nem ürül, addig valami borzalom.
2011. aug. 6. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
kösz a bíztatást angryman :D
2011. aug. 7. 11:45
 6/6 anonim ***** válasza:
Ne haragudj, csak a biológia a szakterületem. Hazudni meg nem szeretek.
2011. aug. 7. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!