Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Milyen fajta piercinget...

Milyen fajta piercinget használhatok, ha fém allergiás vagyok, és nem bírom az orvosi fémet? (Bio műanyagon kívül)

Figyelt kérdés
2011. aug. 7. 18:48
 1/7 anonim ***** válasza:
A piercing az, amire leginkább szüksége van egy embernek az élethez..., de esetleg nem tudnál lemondani róla?
2011. aug. 7. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nem,nem szeretnék lemondani róla,amíg van rá lehetőség:)
2011. aug. 7. 19:07
 3/7 anonim ***** válasza:
Én is fémallergiás vagyok és több piercingem "ráment", viszont így utólag visszagondolva szerintem ezek gyengébb minőségű ékszerek voltak. Mivel általában a fémben lévő nikkelre érzékeny a legtöbb ember, ezért szerintem egy jobb minőségű orvosi fémet is berakathatsz, az olcsóbbakban ugyanis ugyanúgy van nikkel. Nekem most az egyik fülemben három nikkelmentes orvosi fém ékszer van, mindegyik a porban, plusz egy body acryl a cimpában. A másik fülemben jelenleg arany van, de itt hordtam már üveget is, ez sem okozott panaszt, minden mástól viszont "bucira' dagadt a fülem. Ha fültágítót szertnél, akkor elvileg használhatsz még porcelánt is (ez az én életemből kimaradt :) ).
2011. aug. 7. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Esetleg ezüsttel próbálkozhatok?

2011. aug. 7. 19:28
 5/7 anonim ***** válasza:
Hát, ha fémérzékeny vagy, akkor azt nagyon nem javaslom, mert tele van nikkellel. Nem írtad, hogy hová szeretnél piercinget tetetni: ha fülbe, akkor szerintem jó minőségű orvosi fémmel próbálkozz, esetleg szintén jó minőségű üveggel, aranyat és a többit esetleg később (p.. utólag eszembe jutott még a szaru is). Ha pl. mellbimbó-ékszert szeretnél, először akkor is inkább a füleden kísérletezz - itt kevésbé látványos, ha esetleg keloidos heged keletkezik vagy ha csúnyán és lassan gyógyulnak az ékszereid és magadnak is ki tudod venni őket, ha esetleg mégis csúnyán begyulladnának. Rendesen ápolva és jó minőségű ékszerekkel nem lehet gond, persze nagyon fontos a higiénia a piercelés során és utána is (napi többször áztasd ki fiz. sós vízben; ez ha otthon készíted, akkor kb. 1,5 deci langyos vízhez adott késhegynyi jódozatlan sót jelent). A saját ékszereimet végül külföldről szereztem be, de felelősségteljesebb piercer csak jó minőségű ékszerekkel dolgozik. Remélem, segítettem!
2011. aug. 7. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köldök piercingem van,a fülem bírja az ezüstöt és a bizsut is,viszont az orvosi fém köldök piercingre kijött az allergiám.
2011. aug. 7. 19:59
 7/7 anonim ***** válasza:

Nekem is fém allergiám van.

Ez igen változó lehet. Én az ezüst gyűrűt bírom, az ezüst fülbevalót nem.

Nem tudom, hogy az anyaga más-e, vagy a hely is számít.

A nikkelmentes orvosi fémtől nem hinném, hogy allergiád lenne. Biztos, hogy nikkel mentes, ami a köldöködben van?

2012. nov. 2. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!