Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Fizetnem kell így az orvosi...

Fizetnem kell így az orvosi ellátásért?

Figyelt kérdés
Másfél hónapja nincs munkaviszonyom, munkanélküli ellátásra sajnos nem vagyok jogosult, így oda be sem jelentkeztem. Az a kérdésem, hogy munkaviszony után meddig jár az ingyenes orvosi ellátás? Nagyon fáj a torkom és lázas vagyok, jó lenne ha látna orvos, de anyagilag nem állok valami fényesen. Jövő héten elintézem az APEH-nál a TB-met, de jó lenne addig meggyógyulni.
2011. okt. 18. 23:19
 1/8 anonim ***** válasza:
77%
Miután megszűnt a bejelentett munkaviszonyod 45 napig nem kell fizetned a TB-t magad után, utána igen, ha ingyen akarod igénybe venni az orvosi ellátást.
2011. okt. 18. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%

Ha van TAJ számod (márpedig van, mert eddig dolgoztál...), akkor az orvosi ellátás ingyenes (már amit támogatnak).

Az első hülyeséget ír.

Hazánkban nem kétlépcsős a TB. Ez nem Amerika.

2011. okt. 18. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
77%

szerintem meg a 2. tudja rosszul....ilyen alapon akkor csak egy hónapig fizetné az ember, hogy legyen taj-száma, vagy egyáltalán nem, hiszen diákként már volt száma???

és igen, 45 nap után "lejár"

2011. okt. 18. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
77%

Első vagyok:


munkanélküli vagyok, és fizetnem kell, hogy kapjak ingyenes ellátást, ha dokihoz kell mennem...annak idején az orvos hívta fel rá a figyelmemet, hogy intézzem el.

2011. okt. 18. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
22%
A 2. tényleg hülyeséget ír. Aki munkanélküli és ingyen ellátást akar az fizesse maga után a TB-t. Nekem is a doki szólt.
2011. okt. 18. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nekem valami olyasmi dereng, hogy bizonyos ellátások (pl. életmentő) továbbra is ingyenesek, de nem minden. És ez a nem mindegy, hogy a lázzal-torokfájással milyen kategóriába esem bele? Egyébként az a bosszantó, hogy a lehetőségeimhez képest egészségesen élek, nem iszom, nem dohányzom, nem kávézom, rendszeresen mozgok, a majd' 20 év ledolgozott idő alatt talán ha 5-ször voltam orvosnál, most meg nagy valószínűséggel fizethetek az ellátásért. No, de ez más tészta.
2011. okt. 19. 00:04
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, talán még benne vagyok 45 napban, úgyhogy holnap doki! Jó éjt mindenkinek!
2011. okt. 19. 00:07
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Ez volt a kérdés:

Fizetnem kell így az orvosi ellátásért?


Erre a válasz: Ha van TAJ-száma, akkor a finanszírozott szolgáltatásokért A RENDEZETT JOGVISZONYÁTÓL FÜGGETLENÜL NEM KELL FIZETNI.

Tehát ha van TAJ száma (márpedig van), akkor az orvos ingyenesen ellátja, MÉG AKKOR IS, ha egy kanyi vasat nem fizetett. Mert majd fog. Ugyanis hazánkban az egészségügyi szolgáltatás nem lehetőség, hanem kötelezettség. Tehát AKINEK VAN TAJ-SZÁMA, az kap orvosi ellátást, térítésmentesen (már amit fizet az OEP), akinek NINCS TAJ száma, az csak sürgősségi ellátást kaphat.

Akinek NEM RENDEZETT a jogviszonya, azaz NEM FIZETIK utána vagy nem fizeti maga után, AZT IS ELLÁTJA PONTOSAN UGYANÚGY az orvos, mint azt aki dolgozik. ÉS EZ AZ ELLÁTOTTNAK EGY FORINTJÁBA NEM KERÜL.

Mert nálunk mindenkinek fizetni KELL. Ha ezt nem teszi, utólag be fogják hajtani (ha utoléri a bürokrácia...), de nem származik ellátásbeli hátránya, HA NEM FIZETTE MEG. Adójogi hátránya lesz, mert az adóhatóság be fogja vasalni. Visszamenőleg.


Tudom, hogy hazánkban nagyon jól megvezették az embereket, hogy aki nem fizet, az dögöljön meg. De ez nem így van. Tessék elmenni az OEP holnapjára és elolvasni a tájékoztatót. Amivel keverik, az az érvénytelen TAJ-szám. Azt hiszik, hogy akkor érvénytelen, ha nem fizeti. Nem. A TAJ-szám attól még érvényes, mert LÉTEZŐ. És ettől függ az ellátás. A jogviszony-rendezés adójogi kategória, nem egészségügyi.


Tehát eddig EGYEDÜL ÉN adtam jó választ a kérdezőnek: Az orvosi ellátásért pont úgy nem kell fizetnie, mintha dolgozna. Nincs olyan lehetőség - még egyszer mondom, ez NEM AMERIKA - hogy az ellátás után számlát kapjon, hogy ez most xszázezer forint. CSAK AKKOR ha nincs TAJ-száma.


Bizonygathatjátok, hogy nincs igazam, ezen a területen dolgozom...


2. Jár-e következménnyel, ha nem rendezem jogviszonyomat?

Ha nem rendezi a jogviszonyát, az azzal a következménnyel jár, hogy jogszabály alapján azt a NAV kivizsgálja, hivatalból megállapítja a egészségügyi szolgáltatási járulék fizetési kötelezettséget, így elmaradt

járuléktartozása halmozódhat fel, amelyet a NAV bírsággal és késedelmi pótlékkal együtt hajt be.


8. Mit tegyen/tehet a beteg, ha az egészségügyi szolgáltatónál „piros lámpa” gyullad ki? (Fizet-e a beteg?)

„Piros lámpa” esetén is térítésmentesen igénybe vehető azon ellátások köre, melyet a biztosító finanszíroz. Ha a munkáltató/jelentésre kötelezett szerv elmulasztotta bejelenteni az általa foglalkoztatott személyt/jogosultat, az érintett okirati bizonyítási eljárást kezdeményezhet a megyei kormányhivatalok egészségbiztosítási szakigazgatási szervénél. Ennek során, ha okirattal (pl. munkaszerződéssel, nyugdíjas igazolvánnyal, diákigazolvánnyal, stb.) valószínűsíti a jogviszony fennállását, az egészségbiztosítási szakigazgatási

szerv a jogviszony fennállásának tisztázásáig a jogosultak között szerepelteti az érintett személyt. A jogviszony tisztázása érdekében az egészségbiztosítási szakigazgatási szerv felszólítja a bejelentésre kötelezettet a jelentés teljesítésére vagy átadja az adatokat (és az okiratot) a NAV-nak. A NAV ellenőrzi a bejelentési-és járulékfizetési kötelezettség teljesítését.

Akinek nincs biztosítási jogviszonya és nem is jogosult, be kell jelentkeznie a NAV felé egészségügyi szolgáltatási járulékfizetésre.


[link]


Tehát mégegyszer: HA VAN TAJ-KÁRTYÁD NEM KELL FIZETNED. Csak érdemes a jogviszonyod rendezni.

2011. okt. 19. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!