Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Lesz nővér, orvos aki ellát...

Lesz nővér, orvos aki ellát bennünket, ha 20 %-al csökken majd az amúgy is magas bérük?

Figyelt kérdés
[link]
2011. aug. 8. 11:19
 1/5 anonim ***** válasza:

Ja. Az itt lesz, aki azért orvos hogy gyógyítani tudjon, és nem azért, mert anno a szülei teletömték a fejét hogy ezzel a szakmával gazdag lesz.

De ezzel mi csak jól fogunk járni... tudnék mesélni, pedig még csak 22 vagyok.

2011. aug. 8. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nem feltétlenűl lesz már az sem szerintem,ha családja,gyerekei vannak akiket el kell lásson(külföld felé fog megoldást keresni),nem,hogy javulna a bérezés,hanem jelentősen csökkeni fog és ez érvényes az ápolónőkre is akiknek idáig sem volt pluszbérezés paraszolvencia formájában,ők is meggondolják,hogy nulla erkölcsi elismertség,jóval kevesebb fizetés estén akarnak e majd éjszakázni,hétvégén dolgozni.
2011. aug. 8. 11:31
 3/5 anonim ***** válasza:

Nm, nem azok maradnak itt. Hanem azok, akiknek megfelel a hálapénz is. Ugyanis havi 100-ból nem sokan tudnak megélni. É nem is akarnak. Aki inkább tisztességesen, a saját fizetéséből akar megélni és családot alapítani, az külföldre megy.Szóval nem, nem lesz majd normális orvos meg nővér. Vagy csak elvétve egy-kettő.


Én orvosnak tanulok. Eddig úgy voltam vele, hogy mindenképpen maradok. Hivatásnak tekintem az orvoslást, nem azért mentem orvosira, hog meggazdagodjak. Nem is célom. De egy normális életszínvonala szeretnék megteremteni. Szeretnék családot, gyereket/gyerekeket. És ha a fizetésemből erre nem lesz lehetőségem, hát elmegyek külföldre. Inkább ez, minthogy paraszolvenciáért kuncsorogjak vagy csak elfogadjam akár.

2011. aug. 8. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én is orvosnak tanulok,de fél évig segédápolóként dolgoztam.Azt kell hogy mondjam,nagyon nehéz dolguk van a nővéreknek,hisz ők figyelnek a betegekre napi 12 órában,az orvos meg vizitel,tehát nem végig a beteggel foglalkozik szemtől szemben.Az orvos és a nővér együttes munkája kell egy jól működő osztályra.Egyik ember munkája sem kevesebb,sem több,csak más,de mindkettő nagyon kemény!

Véleményem szerint az marad itthon,aki nem teheti meg,hogy külföldre megy,mert idős,vagy a családja itthon van stb.

Sokan mondják,hogy az egészségügyben dolgozóknak nem szakmájuk,hanem hivatásuk van,DE ha már a megélhetését kockáztatja az ember,a gyermekei jólétét,sajnos nem elég az elhivatottság.

2011. aug. 8. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Nem lesz éppeszű nővér aki sokkal kevesebb bérért még kitartana ,ha behozzák ,hogy nem lesz műszakpótlék.


Azt ígérték,hogy lesz béremelés az egészségügyben...vagy én emlékszem rosszul?

2011. aug. 8. 13:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!