Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Az izomlaztol lehet?

Az izomlaztol lehet?

Figyelt kérdés
Tehat gyurok,mar 2 napja izomlazam van.Tegnap amikor hazajottem a gyurasbol nagyon ehes voltam es osszeettem mindent es egesz eszaka nem aludtam mert hanyingerem volt.De viszont maskor ha osszeszek mindent nem szokott hanyingerem lenni.Lehetseges hogy a izomlaz okazza?
2011. aug. 11. 08:02
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem. Az izomláz nem okoz hányingert.
2011. aug. 11. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

előbb kihasználtad a szervezetedet, utána meg megkínáltad rendesen.

az izmaid bírják, még, ha fájnak is egy darabig, de a gyomrod nem...

ésszerűen kell beosztani az étkezéseidet is.

2011. aug. 11. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Igen, ha túlerőltetted magad, akkor az "izomláztól" van hányingered. Az elsőnek abban igaza volt, hogy egy normális megerőltetéstől származó izomláz tényleg nem okoz hányingert, de metabolikus acidózis már igen, ami származhat abból a folyamatból, amely során a szervezeted megbírkózik az izmaidban lévő tejsav lebontásával (ez okozza az izomlázat ill. esetedben az ún. tejsavas acidózist). Egy sportoló könnyen eljut eddig, ha elég elszántan edz vagy ha nem ad elég időt, hogy a szervezete regenerálódjon. Ha mindezek mellett még szénhidrátban szegény, proteinben gazdag diétán is vagy, akkor akár pénzben is mernék fogadni az igazamra, mert ez meg ketoacidózishoz vezethet. A két folyamat külön-külön is okozhatja a tüneteidet, együtt pedig egymás hatását erősítetik. A véred savas kémhatású lesz, amitől fáradtnak érzed magad és hányingered lesz, később álmosság léphet fel, majd tudatvesztés és kóma. Egyes gyógyszerek tovább erősíthetik a folyamatot (pl. Aspirin, illetve minden, ami savasítja a véred), alapbetegségek (asthma, hörghurut, stb.) szintén.


A szervezeted egyébként teljesen jól megbírkózik a folyamattal, a veséid kiválasztják a felesleges savat és hamarosan kutya bajod se lesz. Pihenőnap és sok folyadék, ha reggelre még mindig émelyegsz, akkor kevés (és tényleg kevés, tehát 1 kis pohárnyi) szódabikarbóna.

2011. aug. 11. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Mar be is lazasodtam:(
2011. aug. 11. 10:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!