Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Anyukám karját tegnap megégett...

Anyukám karját tegnap megégette a vasaló, mára behólyagosodott a seb, mit csináljon?

Figyelt kérdés
Lesz-e anyukám karja valaha olyan, mint előtte?
2011. aug. 14. 11:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nem elkeseríteni akarlak titeket, de szerintem nem lesz már olyan a karja mint volt.:( bnőm karjára kiskorában szintén a vasaló ráesett, és még mindig meglátszik a heg rajta.
2011. aug. 14. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
még tegnap orvoshoz kellett volna vele menni, egy alapos hűtés után
2011. aug. 14. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Orvosról hallott?
2011. aug. 14. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Én próbáltam rávenni, hogy tegye hideg vízbe a karját, de azt mondta, hogy nincsen semmi baja, és ezzel abba maradt az egész.


Az a legrosszabb, hogy olyan nagy a bűntudatom, mert én tehetek róla. Együtt vasaltunk tegnap, és miközben én a vasalót fogtam, ő a ruhát igazgatta, és olyan szerencsétlenül emelte meg a karját, hogy az találkozott a vasalóval. Ha másképpen tartottam volna a vasalót, most nem lenne égett a karja. :(

2011. aug. 14. 11:56
 5/11 anonim ***** válasza:

szia!


Az a lényeg, hogy tisztán kell tartani a sebet! Nagyon érzékeny az égés a fertőzésre!

Állóvízbe sose tegye, csak folyó csapvíz alá!

Vehet rá Irix spray-t, az jó!(vagy amit a gyógyszertárban ajánlanak) Nekem amikor apám motorja megégette a lábamat, azzal kellett fújni. Ma már meg se látszik.

2011. aug. 14. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Valaki Renáta válasza:

Gyógyszertárban lehet kapni: phantenol spray.

A kandalló üvegéhez sült kézhez használtam és nagyon jó volt rá pedig csak másnap tettem rá.

2011. aug. 14. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2011. aug. 14. 12:20
 8/11 anonim ***** válasza:
Az ilyen spray-k csak elsőfokú égésre használhatóak. A hólyag másodfokú égés, amivel mindenképpen orvoshoz kell menni, minél gyorsabban! Lehetőleg tegnap, csakugyan. A ráfújással sok kárt is lehet okozni.
2011. aug. 14. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Anyukám nem akar menni, most mit tegyek? :(((
2011. aug. 14. 21:18
 10/11 anonim ***** válasza:
Sajnos nem sokat tudsz tenni, mivel ő a felnőtt, és ez az ő élete és az ő döntése. Ez van. Ha aggódsz érte, együttérzek veled. Lehet, hogy szerencséje lesz, és megússza maradandó sérülés nélkül. De azért kapacitáld még egy kicsit, ha tudod.
2011. aug. 14. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!