Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mostanában sokat ültem,...

Mostanában sokat ültem, görnyedve, és fáj a hátam. El fog múlni szerintetek?

Figyelt kérdés
Ez a mostanában ez pár hónap. Szinte napokat ültem a gép előtt, dolgoztam. Most kezdek el újra visszarázódni a normális életembe (sport). El fog múlni szerintetek? Elég rossz érzés.
2011. aug. 16. 18:15
 1/7 anonim ***** válasza:
Igen, a hátizmok erősödésével elmúlik. Ettől függetlenül az ergonómikus munkahely kialakítása nem szabad, hogy luxus legyen.
2011. aug. 16. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szerintem biztosan csökken, nem hiszem, hogy maradandó lenne.. Mozgás jó lesz, ill talán masszírozás jót tenne neki, lehet, hogy összecsomósodtál itt-ott :) De majd a bölcsek megmondják.


Egyébként min ülsz gép előtt?

2011. aug. 16. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
el de legyen ez jó példa hogy soha ne forduljon elő hasonló. a gerincednek ugyanúgy pihennie kell. olvass utána én például lefekvés előtt mindig elvégzek egy nyújtást ez 3-4 percig és úgy alszom. reggel is elvégzem =t. kevésbé is fájdul már meg. korábban nekem is sokat fájt. 63éves férfi
2011. aug. 16. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Prima, milyen az szerinted, mit ajánlasz?

Bár azt hiszem, akármennyire ergomókus széket, bill.t veszel, a sok ülés biztosan nem tesz jót.

2011. aug. 16. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Egy ócska faszéken. Merev, rossz nagyon.
2011. aug. 16. 18:37
 6/7 anonim ***** válasza:

18:29-nek!

Én sem hiszem, hogy lenne tökéletes megoldás, de törekedni kell rá. A képernyő legyen megfelelő szögben , magasságban, és távolságra. A szék és asztal magassága olyan legyen, hogy a vállunkat ne kelljen felhúzni, az alkar és felkar derékszöget zárjon be amikor írunk és a csukló ne kényszerüljön merev pozícióba, a comb és lábszár is derékszögben legyen, miközben a talpunk lazán fekszik a talajon, vagy szükség esetén lábtámaszon.

2011. aug. 16. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Írjál magánban, eljössz és rendberakom, gyógymasszőr vagyok. De csak akkor lesz jó neked, ha megszünteted az okokat. Ne ülj úgy, amiről tudod, hogy rossz, mert már most fáj a hátad, de ha soká csinálod, évizedek múlva is inni fogod a levét. Ja és járjál rendszeresen úszni.
2011. aug. 16. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!