Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Napi 12 órát -fél napot-...

Napi 12 órát -fél napot- alszom. Probléma?

Figyelt kérdés
Éjfélkor fekszem le és 11 kor felkelek. Otthon vagyok ezért 1-2 órára bebobiskolok. Ma reggel 7 kor keltem és bementem a szüleimmel az irodájukba és útközben nem bírtam ébren maradni. Bármennyire is próbálkoztam nem ment. Végül csak valahogy sikerült és olyan dél körül csak sikerült 2 órára aludni. Minden nap 12 órát -fél napot- alszom. Se többet se kevesebbet. Valami betegségem van?
2011. aug. 17. 15:43
 1/8 anonim ***** válasza:
Sok! Semmiképpen nem egészséges.
2011. aug. 17. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ha túl sokat alszol, attól is álmos leszel. Állíts be ébresztőt, hogy lefekvés után 7 órával szóljon. Amikor szól, kelj fel. Pár nap alatt hozzászoksz, és jobban leszel, csak vigyázz arra, hogy ne aludj el nap közben. Ha a 7 óra kevésnek bizonyul, próbálkozz 7 és féllel, majd 8-cal. Több viszont ne legyen, ha nem feltétlen muszáj.
2011. aug. 17. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 FogyiiFagyii ***** válasza:
0%
Egy lusta dög vagy már bocs...
2011. aug. 17. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm, megpróbálom csak otthon meg unatkozom...:)
2011. aug. 17. 15:51
 5/8 A kérdező kommentje:
Utolsó: Nem vagyok lusta dög mert sportolok csak szeretek aludni...
2011. aug. 17. 15:52
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Nagyszintű fáradékonyságot okozhat depresszió, pajzsmirigy alulműködés, vashiány stb. De gondolom te is diák vagy és csak a szünetben kipihened az egész éves fáradalmakat, nyáron én is sokszor ennyit alszom ha megtehetem. Alapvetően emiatt nem hiszem, hogy aggódnod kéne, ha elkezdődik a suli, és több hét alatt sem rázódsz vissza akkor tényleg nem árt meg pár kivizsgálás. De ha nagyon aggódsz jelentkezz be egy vérvételre.
2011. aug. 17. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Menj el dolgozni. Ha meg még diák vagy akkor kezdj el leszokni erről, mert akkor szeptemberben az iskolában fogsz aludni, ha megszokod ezt.
2011. aug. 17. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Igen diák vagyok és elég húzos évem volt úgyhogy most nagyban megy a pihenés. Csak hát már mindjárt itt a suli és félek, hogy elaszom és az nem lenne a legjobb...:$ :)
2011. aug. 17. 15:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!