Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Nagyot estem. Ha tudom mozgatn...

Nagyot estem. Ha tudom mozgatni, akkor nincs semmi baja?

Figyelt kérdés

Elestem a lépcsőn, kb 3 fokkal lejjebb értem "földet" a lépcsőfokon, a szélébe vertem be a térdeimet, főleg a balt, arra nehezedett a súlyom. Ráadásul 100 kg vagyok, tehát elég nagy súly...


Mozgatni tudom, de ráállni nem nagyon, és zsibbad az egész. Lehet valami baja?


2011. aug. 19. 11:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nem biztos, hogy minden OK. Traumatológusnak kellene látni.
2011. aug. 19. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Ha holnapra nem enyhül, akkor egy RTG-t javasolnék.
2011. aug. 19. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Nem fáj már igazán, akkor fájt nagyon amikor elestem. Most csak zsibbad meg olyan, mintha valami nagyon nehéz dolog lenne rajta...
2011. aug. 19. 11:55
 4/11 A kérdező kommentje:
Meg fájdalomra nem nagyon alapozhatok, mert nagyon jól tűröm.. Így lehet, hogy ami most alig fáj, az amúgy másnak nagyon fájna
2011. aug. 19. 11:55
 5/11 komasa ***** válasza:
Irány a traumatológia! Ha mozgatni tudod, de ráállni nem attól még lehet nagyobb baj, pl szalagszakadás, porcleválás, még törés is elképzelhető. Traumatológus egy röntgen alapján fogja tudni megmondani!
2011. aug. 19. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Legrosszabb eshetőség: Zsibbad valószínű feltelik folyadékkal (vérrel vagy vízzel). Pár óra múlva feldagad és akkor már járni se tudsz, meg mozgatni se. Inkább most menj be a traumatológiára. Mentem már haza ilyen gyorsan elmúlt fájdalom utáni zsibbadó térdel Pár óra múlva kezdett rohadtul fájni 1 hétig haza se engedtek ebből mondjuk kb 3 nap volt indokolt utána már tudtam járni.
2011. aug. 19. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Csak kórházban van ilyen rendelés, vagy ilyen sztk-ba is? Megnéztem a környékit, de ott nincs :S
2011. aug. 19. 12:00
 8/11 anonim ***** válasza:
Tévhit, hogy törött végtagot nem lehet mozgatgni, olyat is ismerek, aki hazasétált törött bokával. Ez attól függ, hogy hogyan és hol törik el, ahogy előttem mondták, ugorj be egy röntgenre a kórházba.
2011. aug. 19. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Volt már eltörve a kezem kiskoromban, mozgattam is, meg minden.. Csak pár órával később kezdett fájni...


Viszont akkor még várnom kell 1-2 órát míg be tudok menni kórházba :S Nincs itthon apa a kocsival

2011. aug. 19. 12:02
 10/11 anonim ***** válasza:
Addig jegeld mindenképp.
2011. aug. 19. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!