Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Van ilyen teszt ahol azonnal...

Van ilyen teszt ahol azonnal megmondják az eredményt?

Figyelt kérdés

Szóval, a barátnőm és én (én 20, ő 19 éves) már kb 3 éve együtt vagyunk.

Szeretnénk elvégeztetni egy AIDS tesztet, csak a biztonság kedvéért , a többit nem részletezem.:)


Vas megyeiek vagyunk, nem tudja valaki hogy hol van olyan hogy megcsinálják, és azonnal közlik is az eredményt?

Ha van olyan milyen adatokat kell megadni?

Vagy hol csinálnak ilyet?


Anonimra azért nem tudok/tudunk elmenni, mert nemsokára munka és suli, nem tudnánk bemenni az eredményért, amit ugye csak személyesen lehet.


Valaki tud ilyen helyet? Nemibeteg gondozó stb ezeknél? Kórházban


Előre is köszönöm.:)


(jah és ha van akk a folyamatát le tudja vki írni? köszi)


2011. aug. 20. 21:34
 1/5 anonim válasza:
Szerintem a legegyszerubb ha elmentek mindeketten egy onkentes veradasra. Ennek tobb elonyei is vannak: Nem csak AIDS-et szurik, hanem a Hepatitis A, B, C-et is, ezekrol a betegsegekrol sokan nem tudnak, de erdemes ra figyelmet szentelni mivel akar 100x konnyebben terjedhet, mint az HIV, bar senki nem foglalkozik annyit vele, mint az AIDS-el. Masik elonye, hogy segitetek olyan betegeken, akik raszorlnak a verre. A harmadik, telefonszamot fognak kerni, majd amennyiben valmilyen rossz eredmeny van a veretekben, ok mindenkepp ertesitenek titeket. Az utolso elonye, hogy ingyenes, nem tudom magyarorszagon, h mukodik, de itt Erdelyben kb. 4000 Ft erteku eteljegyet adnak egy veradasra
2011. aug. 20. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Értem. Amúgy telefonszámnál ha találnak vmit akkor telefonba is annyit mondanak hogy "találtunk vmit kérjük fáradjon be az XY helyre stb" vagy konkrétan meg is mondják?


Amúgy köszi akkor lehet hogy véradásra megyünk, bár nem tudom hogy ott menyi időt kell ahhoz várni hogy azt lehessen mondani h BIZTOS nem találtak semmit.:)

2011. aug. 20. 22:16
 3/5 anonim ***** válasza:

Mi ez a f*aszság, hogy újonnan mindenki az AIDS-től fél? Megint ment valami győzikesó, ahol ez volt a sláger? Ha mázlid van, a háziorvosnál ki tudtok könyörgni erre egy labort. Vagy vért adtok, és majd ők.


Amúgy kedves első, a Hepatitis A-ra nem szűrnek, mert nem kell. Banális vírusfertőzés, merőben eltér a HBV- és HCV-hepatitisektől.

2011. aug. 20. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Na persze, majd mi nekiállunk az orvosnak könyörögni :D Hol élsz te?

Amúgy az AIDS-től való félelem egy csomó embernél jogos. Magyarországon is egyre nő a számuk (ha jól tudom most kb össz-vissz van 3500-4000 fertőzött Magyarországon). Szóval a félelem nem alaptalan.

Amúgy ha ki hepatitises azt rövid időn belűl észre lehet venni.

2011. aug. 21. 08:19
 5/5 anonim ***** válasza:

Azonnal sehol nem mondják meg.

Vagy a területi bőr és nemibeteggondozóba menjetek, vagy ha tényleg nagyon biztosak vagytok magatokban, és tényleg csak egymást akarjátok meggyőzni, akkor véradásra.

2011. aug. 21. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!