Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hidrogén kilégzéses laktóz-int...

Hidrogén kilégzéses laktóz-intolerancia teszt: meddig tart? Szokásos tünetek megjelennek utána?

Figyelt kérdés
2011. márc. 2. 06:55
 1/7 anonim ***** válasza:

Szia!


Bár a kérdésedre nem tudok válaszolni de nekem is ilyen tesztem lesz 2 hét múlva és én is nagyon kíváncsi lennék hogy ilyenkor mi történik...!


Annyit tudok hogy az "anyag" megivása után bizonyos időközönként mérik a kilégzett hidrogén szintjét.

És hogy min.4 órás vizsgálat.

Előtte bizonyos diétát kell tartani.

2011. márc. 3. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Szia!

Én túl vagyok rajta, megosztom a tapasztalataimat...


Két napos vizsgálat, mindkét napon egy oldatot itatnak veled, majd negyedóránként nézik a kilégzett hidrogén mennyiségét, összesen 10x. Reggel 3/4 9-kor ittuk meg az adatokat, délre már készen is voltunk minden adminisztrációval.


Az első nap csak egy szimpla cukoroldatot kapsz, amivel azt nézik, hogy a vékonybélben lévő baktériumok rendesen megvannak-e, illetve nincsenek-e túlszaporodva. Ez egy sima víz benne cukorral, tulajdonképpen finom.


Második napon kapod meg a tejcukrot, ami olyan, mintha kis meszet kevertek volna el vízben (ha valaha szedtél Smecta port, akkor ahhoz hasonlít, csak jobb íze van).

Nekem itt kezdődtek a gondok, vittem magammal egy guriga WC papírt, biztos, ami biztos alapon.


Előkészületek (mindkét napra vonatkozik):

- előző nap nem lehet enni zöldséget/gyümölcsöt, nem szabad gyümölcslevet vagy bármi szénsavasat inni

- nem szabad semmilyen gyógyszert bevenni (persze kivételek lehetnek, ezt meg kell beszélni a dokival, aki elküld)

- 19.00 után már nem lehet enni

- 21.00 után már nem lehet inni (vizet sem!!)

- nagyon alapos fogmosás este

- nagyon alapos fogmosás reggel: egyszer közvetlenül azután, hogy felkeltél, másodszor közvetlenül indulás előtt


Tanács: vigyél magaddal olvasnivalót, mert nagyon unalmas ott üldögélni egy helyben...


Kitartás!

2011. márc. 4. 16:35
 3/7 A kérdező kommentje:

nem adatokat, hanem adagokat...

bocsi :)

2011. márc. 4. 16:36
 4/7 anonim ***** válasza:

Köszi!


Gondoltam hogy viszek valamit olvasni mert 4 óra nem kevés.

Még azzal lenne gondom hogy ha esetleg tényleg pozitív lesz a vizsgálat akkor eszméletlen görcsök mellett kell majd WC-re rohannom 10 percenként!Ezt te hogy oldottad meg?Vagy van a közelben WC?

Milyen helyiségben végzik a vizsgálatot?

köszi

2011. márc. 5. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ja,és neked pozitív lett?
2011. márc. 5. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Egy elég nagy váróteremben ültünk, és negyedóránként hívtak be bennünket egy kicsi szobába, ahol fújni kellett.


Közvetlenül a vizsgálat mellett volt egy WC, de érdemes előre felderíteni a terepet... Nekem az utolsó fújás előtt kezdődtek el a görcsök, addig csak az érzés volt meg, hogy 'juj, itt baj lesz'.


Rossz hír: ha tényleg érzékeny vagy, akkor a fájó, görcsös hasmenésre készülj, aminek olyan az állaga, mintha pisilnél.

Jó hír: miután egyszerre kell meginni az egész pohár löttyöt, nem tart hosszú ideig, míg kiürül, nálam 2 óráig tartott a rohangálós állapot.


A hivatalos eredmény csak kedden lesz meg, viszont borítékolhatóan pozitív lesz :) (én eddig is tudtam magamról, de a körzeti orvos ragaszkodott hozzá, hogy ő szeretne egy papírt is látni róla...)


Öröm az ürömben: ha kiderül, hogy Te is érzékeny vagy, akkor a körzeti orvosnak ki kell állítania Neked egy igazolást, ami alapján évi kb. 45eFt (a pontos összeget nem tudom) adó-visszaigénylésre vagy jogosult!

Ez persze messze nem lenne elég a laktózmentes tejtermékek árára, de kiegészítésnek mégsem rossz :)

2011. márc. 6. 07:57
 7/7 János72 válasza:
Kitől kaphatok beutalót a vizsgálatra, allergológus, tüdőkórházakban szokott allergia rendelés lenni esetleg gasztro, ott jártam mondták is hogy valószínű panaszok hátterében ez áll laktóz intollerancia ?
2012. dec. 5. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!