Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Milyen tornát javasoltok...

Milyen tornát javasoltok gerinc ferdülésre?

Figyelt kérdés

Amikor kisebb voltam még szép egyenes volt a tartásom de mióta elkezdtek valamicskét nőni a "melleim" azóta itthon amikor nincs rajtam melltartó, mivel szégyellem hogy csak ekkorák ezért inkább begörnyedek és sajnos ezt már nem tudatosan csinálom. A suliban félvállas táskát hordok ami még nem tesz jót szerintem a gerincemnek. Meglepett azért hogy az előző évben a suliorvos enyhe gerincferdülést diagnosztizált. Fáj reggelente a hátam és nálam az egyenes lábakkal való földön ülés szinte lehetetlen egyenes háttal :/ Yogázok amatőr szinten (letöltöttem egy yoga videót és azokat a gyakorlatokat csinálom) de nem nagyon látok javulást. Attól tartok hogy a fejemben is van baj. Sokat vagyok depressziós és talán ettől is vagyok összegörnyedve. Nem nagyon vagyok megelégedve a cicijeimmel mert kicsik sőt nem is egyformák -.-" de már van 3 éve barátom aki teljesen elfogad és ő imádja őket. Na de visszatérve maradjak a yogánál vagy vmi más? És hogy kapnék ingyen bérletet az uszodába orvostól v ilyesmi? Előre is köszönöm a válaszokat!

17/L


2011. aug. 21. 12:06
 1/5 anonim ***** válasza:

Magyarul úgy nevezik: jóga!

A görnyedt tartás és a gerincferdülés nem ugyanaz! A görnyedt tartás ellen létezik tartásjavító heveder, amit a válladon átvetve a hátadon keresztbe kötve kel viselni, és nem engedi berogyni a vállaidat! A görnyedt tartás másik ellenszere a művészi torna, vagy a balett, ahol megtanítanak a helyes testtartásra.


Gerincferdülésnek pedig az úszás tesz jót, legalábbis régen azt javasolták az ortopédián! Beutalót a szakorvostól lehet kérniindokolt esetben gyógyúszásra.

2011. aug. 21. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
*kell
2011. aug. 21. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
Nekem szinte teljesen ugyanilyen problémáim vannak. Fél évig jártam úszásra heti kétszer kellet volna de csak 15 alkalmat voltam :$. most idén újra egy félévet írt a doki Június végétől járok. az előző félév csak arra volt jó hogy a rossz úszástechnikámat jóra fejlesszék.
2011. aug. 21. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

Még a "15 alkalmas" előző vagyok.

Igen ortopédiára kértem beutalót és gyógyúszást írt fel az orvos. Ez ingyenes, bekell menni a közeli uszodába és a pénztárnál mond hogy gyógyúszásra jelentkeznél ők majd eligazítanak, kapsz egy szakember aki foglalkozik veled, meg többiekkel is. megéri, az a lényeg h ne éhesen menjél mert elég fárasztó :D.

Egy az ha direkt görnyedsz akkor a melleid csak még kisebbnek látszanak.

Hevedert nem ajánlom mert nem az izmaid dolgoznak hanem csak az a sz*r gumi húz hátra ha leveszed akkor ugyanúgy nemlesz erős izom ami megtartsa a gerincoszlopot. Hátizmot kell erősíteni ez a fontos!!!

2011. aug. 21. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm az infókat! :)
2011. aug. 21. 12:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!