Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hónapok óta tartó erős gyomorf...

Hónapok óta tartó erős gyomorfájás mitől alakulhat ki?

Figyelt kérdés
Nem rólam van szó, hanem az egyik ismerősömről, aki nem hajlandó elmenni az orvoshoz. Már kb. 6-7 hónapja panaszkodik gyomorfájásra. Nem az a panaszkodós típus, szóval gondolom, hogy nagyon fájhat neki. Sehogy sem tudom rávenni, hogy elmenjen orvoshoz. Ha ilyen tartósan fennáll a gyomorfájás, mitől lehet? Én arra gondoltam, hogy akár fekély is kialakulhat, de ő azt mondja, hogy nem súlyos. Szerintetek mit tehetnék és mi lehet egy ennyire hosszú gyomorfájás oka? Szerintem elég komoly dolog állhat a hátterében. Talán ha tudnék konkrét (elrettentő) példákat felhozni neki, akkor elmenne az orvoshoz.
2009. ápr. 16. 01:49
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Elrettentő példa a gyomorrák. DE akár fekély is lehet. Kiválthatja stressz is. Helicobacter. Millió dolognak lehet a járulékos tünete. Orvos.
2009. ápr. 16. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a sok idegeskedéstől alakult ki gyomorfájdalmam.Ez nem játék.Súlyos is lehet.Üzenem a barátodnak,hogy ne várja meg,amíg vért hány,mert az már súlyos.Én is felelőtlen voltam,jártam is vele éppen eleget orvoshoz.Kialakulhat erős fogyókúrázás miatt és a sok idegeskedés miatt is.Kerülje a kávét,dohányzást és a fűszeres ételeket.Vegyen a patikában qvamatelt,de mindenképpen mennjen orvoshoz!
2009. ápr. 16. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
egy ismerősömmel történt. Sokáig fájt a gyomra, ő nem evett rendszeres, le is volt fogyva, és egyszer a konyha felmosása közben összeesett és úgy is maradt. Bevitte a mentő és kiderült kilyukadt a gyomra, hosszas gyógyulás után egy olyan ocsmány heg maradt a műtét helyén, hogy azóta sem mer felvenni se bikinit, se rövidebb pólót. A borzasztó kínlódásról nem is beszélve, hisz a gyomra tartalma elöntötte a belső szerveit, vagy mit. Csak egy hasi ultrahangra próbáld elvinni, kb 10 perc az egész.
2009. ápr. 16. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!