Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Létezhet, hogy egy nő ilyen...

Létezhet, hogy egy nő ilyen könnyen szedne fel izmot, vagy rosszul csinálok valamit? (Részletek lent. )

Figyelt kérdés
Januárban határoztam el, hogy életmódot fogok váltani (160cm és 61kg mellett szerettem volna leadni 8-10kg-ot, és állóképességet javítani). Elkezdtem rendszeresen biciklizni, igaz csak 15-20km-t naponta, de azt esőben-hóban is (csak akkor nem tekertem, ha jeges volt az út). Nem éheztettem magam, de csak akkor ettem ha éhes voltam, és annyit, amennyi elvette az éhségérzetet. Nem tömtem magam édességekkel sem. A napokban rááltam a mérlegre, és 65kg vagyok... Ismerősök azzal vígasztalnak, hogy a plusz súly izom lehet, de eléggé el vagyok keseredve. Mit csinálok rosszul? (26/N)
2011. aug. 24. 18:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Most az a fontos, hogy hány kg-ot mutat a mérleg, vagy hogy jól érzed magad a bőrödben?
2011. aug. 24. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
És magadon nem látsz változást? Mondjuk, h izmosabb lettél...
2011. aug. 24. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Markáns változást nem érzek magamon, valamivel jobb lett az állóképességem (a hétfői 40km-t meg sem éreztem, pedig iszonyat meleg volt). Hogy izmosabb lettem-e, azt nehéz megmondani, mert az ember ugye minden nap látja magát, és így nehezebben vesz észre változást.

Első: teljesen igazad van, de súlyfeleslegem sajnos láthatóan van még, és jobban érezném magam nélküle.

2011. aug. 24. 19:01
 4/11 anonim ***** válasza:
Aha. Elkezdted ezt az egészet úgy ahogy. Kaja is csak akkor ha éhes vagyok. Nálam van olyan hogy egész nap is el lennék kaja nélkül, most akkor az jó szerinted? 3 óránként kellene maximum kajálni, de inkább 2-2,5. Édességet egyáltalán. A mozgás meg minden nap nyilván, egyre fokozatosabban növelve a mennyiséget. Olyan, hogy plusz súly az izom, az lehetne, ha sokat ettél volna meg edzettél volna. Így, hogy alig ettél nem fog feljönni rád pikk-pakk 4kg szín tiszta izom. Ez butaság, aki ezt mondja, az hazudik, vagy csak nagyon el van tévedve.
2011. aug. 24. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Az "alig ettem" azért túlzás. :-) Amit megettem, annak volt tápértéke (sok fehér hús, hal, barna rizs, barna kenyér, rengeteg saláta, gyümölcs, ilyesmi). Az edzés tényleg nem volt túl sok mennyiségre (napi 15-20, később 20-25km, de az elég magas "fordulatszámon" - pulzusmérős óra szerint 170-200/min pulzusszámmal).
2011. aug. 24. 19:08
 6/11 anonim ***** válasza:

Figyi, nincs valami regi gatyod/szoknyad ami anno kicsit feszult es most siman felmegy?

Nekem van egy par farmerom ami kulonbozo idoszakokbol valo; csak azert tartom oket a szekrenyben, hogy idonkent felprobaljam eppen melyik jon fel ram es mennyire.

Ha nincs ilyen "proba" cuccod, akkor elo a centi es merd le a derek/csipo/mellboseged, a comb vastagsagod stb es jegyezd fel. Egy honap mulva merd le megint. SZerintem igy konnnyebb eszrevenni a valtozast mint csak a merlegre hagyatkozva.


Amugy en csak napi 10km bicajoztam - tomegkozlekedes helyett jartam vele minden hova - es mikor meglatott egy regi rokon, azt mondta kicsit rosszul nezek ki olyan sovany vagyok... pedig qrva jol ereztem magam igaz a merleg mutatoja nem nagyon valtozott, szoval lehet h combizomra ment az extra suly.

2011. aug. 24. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Jogos a kérdés, de a ruháim sajnos sokat nem árulnak el (viszonylag bővebb fazonokat hordok ápol-eltakar felkiáltással, nem érzek változást ebben a tekintetben). A centis módszer jó ötlet, ezt kipróbálom! :-)
2011. aug. 24. 20:04
 8/11 anonim válasza:

A Biciklizés jó dolog, én is szeretek és, az ismerőseidnek abban igaza van, hogy a tekerés az izmokra ( láb, vádli, fenék ) hat jobban.


A táplálkozásban adhatok némi tanácsot, remélem hasznodra válik.


Naponta étkezz 3 szor ( reggeli, ebéd, vacsora ), FONTOS!!!


* Reggeli: Nagyon fontos, hisz beindítja az emésztő folyamatot a gyomorban, ha kihagyod a reggelit, felborítod az egyensúlyt.


Reggelire bármit ehetsz, amit megkívánsz, de vigyázz, azért ne tocsogjon zsírban ( ismerek olyat, aki reggel szalonnával kezd ), a fő az, hogy annyira lakjál jól, amivel bebírod ebédig.


* Ebédre mindenképp olyan egyél, ami kész étel ( főtt ételre gondolok, legyen az leves, főzelék vagy köret ), itt is ehetsz annyit, amennyivel jól laksz.


*Vacsorára mindenképp valami könnyű ételt válassz ( ne egyél mondjuk nagyon zsíros ételt )

könnyű étel alatt értem a joghurtot zsemlét és gyümölcsöt, müzli.


További tanácsaim: Nyugodt szívvel táplálkozhatsz és eszedbe ne jusson koplalni a fogyás reményében, mert a szervezeted úgyis erősebb és követelni fogja az ételt, max. farkas éhséggel egyszerre pótolsz mindent, ami megint nem jó :)


A főétkezések között ha teheted egyél néha gyümölcsöket, hisz a cellulóz segíti az emésztést és mint tudjuk, a gyümölcs nem hizlal :) arra is figyelt, hogy megfelelő mennyiségű folyadékot juttass be a szervezetedbe, hisz az is nagyon fontos ( napi max. 3 liter ).


Ha megteheted, akkor egyél teljes kiőrlésű termékeket ( kifli, kenyér, zsemle ), hisz az nagyon egészséges, és kevesebb szénhidrátot tartalmaz.


Ha ezeket betartod, és minden nap legalább 1.5 - 2 órát biciklizel, és mondjuk 30 percet kocogsz, akkor hidd el, meglesz az erőfeszítéseidnek az eredménye.


FONTOS!!! Este 18:00 - után ne egyél semmi nehéz ételt, hisz a gyomor akkor már inkább passzív állapotban van, tehát nem annyira az emésztéssel foglalkozik, de ha megkívánsz gyümölcsöt, müzliszeletet, joghurtot nyugodtan ehetsz, de ne vidd túlzásba ;)


ZÖLDSÉGEK/GYÜMÖLCSÖK: Ha teheted a főétkezések között rágcsálj néha almát, körtét vagy valami gyümölcsöt/zöldséget, hisz amellett hogy egészségesek és vitamint is tartalmaznak, segítik a gyomor emésztését is.


Sok szerencsét kívánok neked és kitartást


23/L

2011. aug. 26. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:

Jaj, elfelejtettem még valamiket xD


Ha teheted, vörös húsok helyett egyél fehér húst Í( csirke és hal ), az ugyanis nagyon egészséges és javít a haj és köröm egészségén is :))

2011. aug. 26. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! :-)
2011. aug. 26. 22:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!