Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Fiam sarkának talpi részébe...

Fiam sarkának talpi részébe van valami szilánk, de mélyen, érzéstelenítővel tudnák kiszedni, de nem engedi, hogy beadják. Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Nem kisgyerek már,14 felett,a szilánk se fáj neki,csak az orvos szerint nem tudja kidolgozni a szervezet,és ha begyúlad sokkal veszélyesebb.

Hogy lehetne rávenni?

Tudom,hogy nagyon fájdalmas az injekciók beadása,de nem akarjuk,hogy nagyobb baj legyen.Hogy vegyük rá?


2011. aug. 25. 01:03
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Azt mondta,hogy kiszedi magának,de szerintem nem fogja tudni.
2011. aug. 25. 01:06
 2/12 anonim ***** válasza:

Egy szuri olyan, mint egy szunyog csipes, de ha ez a szilank bent marad, akkor akar vermergezest is kaphat pl.!

Tehat nem kell egyutt felni a szulonek a gyermekevel, hanem erosnek kell mutatkozni, hogy a gyermek ne feljen!

2011. aug. 25. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Már egyszer kapott szinte ugyanoda egyet.kb 1 éve.Most meg 2 vagy 3 lenne.

Nem azért nem engedi,mert fél,hanem mert már tapasztalta.

2011. aug. 25. 01:18
 4/12 anonim ***** válasza:
Akkor ne adjanak érzéstelenítőt, ennyire egyszerű. Ki lehet szedni anélkül is a szilánkot, és a fájdalom éreztén legközelebb meggondolja, h nagymenősködik-e.
2011. aug. 25. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Ennyi idősen hagyd rá a döntést. Nagy esély van arra hogy ki tudja magának is szedni.
2011. aug. 25. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Megértem,hogy nem kell vele együtt félni,de aki kapott már oda,az tudja milyen fájdalmas.Ő tudja.Én is.

Egy 1-1,5cm-es szilánkot meg nem tudnak kivenni érzéstelenítő nélkül olyan mélyről.

Olyan 6mm mélyen van,bár egy kicsit mintha kiljebb jött volna.

Tetanuszt azt kapott,azt megengedte,az egy szúnyogcsípés,de a sarkába-talpába nem.Az nem szúnyogcsípés.

Attól is fél,hogy szikéhez fordul a doki,bár azt mondta,egy vastagabb injekciós tűvel ki lehet szedni.

2011. aug. 25. 21:41
 7/12 A kérdező kommentje:

Én 24 voltam,amikor oda kaptam.Megkönnyeztem.Igaz,nem épp vékony tűvel adta a doki.6-ot kaptam,2-t a sarkam közepe körülre,2-t a sarok-talp találkozásához,2-t a talpamba.

Elvágta egy üvegdarab és varrták.Fájdalmasabb volt az érzéstelenítő,mint a baleset.Nem volt mély a seb,de a doki javasolta,hogy összevarrja,nem lesz vészes,kisebb a fertőzésveszély.Gondoltam magamba,nem vészes,legyen.

Csak 3-an fogták le a lábam,amikor a másodikat akarta szúrni a sarkamba.Az aszisztens nem bírta lefogni(100kilós,kigyúrt állat)a lábam.A középső kettő sokkal roszabb.Azokat megkönnyeztem,annyira fájt.A talpamba már tök jó érzés volt az előzőhöz képest.

Feleségem még nem kapott,ő is noszogatja,hogy nem fáj az,blablabla.

Nem vagyok pedig egy nyápic,és nem is voltam akkor sem.Suliba ha oltás volt mindig az elsők közt voltam,fájdalomtűrő vagyok.

2011. aug. 25. 23:29
 8/12 anonim ***** válasza:

Az rendben van, hogy Neked rossz emleked van a mutorol, de a fiadnak a labarol van szo!

Az pedig termeszetes, hogy faj, de most nem a fajdalomra kell koncentralni, hanem a szilankra, s azt kikell venni!

2011. aug. 26. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Megoldódott a probléma.Begyűl körülötte,és a genny kidolgozta.

Most gyulladáscsökkentőt szed,és egész szépen tisztul.

Így két injekcióval megoldódott,és azt se a lábába kapta.

2011. aug. 27. 12:39
 10/12 A kérdező kommentje:

Az baj,hogy még mindig váladékozik?Nem nagyon,de még mindig jön.

Kapott valami gyúladáscsökkentő injekciót,attól másnapra kitisztult,gyulladáscsökkentő gyógyszert is szed,de átlátszó folyadék még mindig jön egy kicsi,és fájlalja is.

Ez így jó,ahogy most tisztul?

A nagy kérdés,az orvos ki tudja-e tisztítani injekció nélkül?

2011. aug. 31. 09:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!