Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Diszlexiás, diszgráfiás...

Diszlexiás, diszgráfiás tanuló hogy érettségizik idegennyelvből?

Figyelt kérdés
Az a kérdésem, hogy két szóbeli tétel húzásakor az értékelés hogyan zajlik, mármint százalékban, mivel az írásbeli érettségi alól felmentést kap? (összesítve hány százalék lesz?)
2011. aug. 31. 21:39
 1/3 anonim ***** válasza:
én úgy tudom kérhet felmentést. nekem volt egy osztálytársam akinek a matek nem ment (nem tudom h hívják azt aki nem tud számolni egyáltalán) és elküldték vhova, kapott papírt h nem érettségizhet, mert nem tud. választania kellett így egy 5. érettségi tárgyat, és mivel ő nyelvekből volt jó, ezért az angol mellé választotta a németet
2011. aug. 31. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Az írásbeli helyett az egyik szóbeli tétel fog számítani, tehát a pontok meglesznek.
2011. szept. 1. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
De az írásbelit kiváltott szóbeli tétel ugyanannyi százalékot fog érni, mint az eredeti írásbeli? Mert hogyha csak simán 2 szóbeli százalékait számolják, akkor hátrányban lesz a tanuló, hiszen azt hiszem hogy az írásbeli rész sokkal többet ér pontilag és így százalékos arányban is.
2011. szept. 1. 22:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!