Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Tourette-szindróma (blabla)?

Tourette-szindróma (blabla)?

Figyelt kérdés

Aki nem tudja mi az, itt a Fókusz riportja: [link]

Már kiskoromtól kezdve azt vettem észre magamon, hogy rángatom a fejem. De nem direkt, hanem mert nem bírom visszatartani. Aztán jött a szempislogás, amiért sokan bolondnak néztek. Aztán nekem is jött az a hátranézegetés, ami zavaró. Bár én suliban, utcán ezeket vissza tudom tartani, vagyis ott inkább nem törnek ki, csak néha egy-egy szempislogás. De otthon pl. folyamatosan hátranézegetek és pislogok, nagyon zavaró. Már rájöttem, hogy emiatt romlott le a tanulmányi eredményem, és emiatt nincs semmi önbizalmam. :( Senkinek se mondtam még ezt el, régebben észrevették, most már nem is láthatják rajtam. De bennem mindig ott van, hogy én "más vagyok", és emiatt nagyon rossz minden.. Tudom hogy nem sokat tudtok erről, én is nemrég jöttem rá hogy ilyen is létezik és én ebbe szenvedek. Szerintetek ki fogom nőni? Vagy mennyek pszichológushoz? Kinek mondjam el? Anyáék tuti hülyének néznének.. Rossz így élni. :(

15/L


2011. szept. 1. 22:38
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

nekem van olyan ismerősöm aki enyhe tourette szindrómában szenved, rángatózik, pislog meg hangosabban beszél de mi így fogadjuk el ahogy van. jó barát, ő ezzel nem kevesebb semmivel sem, nem tehet róla. aki értelmes az elfogad úgy is ne félj


de ha emiatt romlott neked a tanulmányi eredményed, vagy frusztrál szerintem nyugodtan elmesélheted a szüleidnek, nem néznek hülyének. legfeljebb beszéltek egy orvossal és pontosítjátok mi is ez

2011. szept. 1. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Szerintem keres fel egy ideggyógyászt. Ők gépekkel vizsgálják meg az agyi idegrendszereket. Lehet hogy többet tudnak mondani mint a pszichológusok .
2011. szept. 1. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat.
2011. szept. 3. 13:30
 4/6 anonim válasza:
Utálom ezt a betegséget, ennél rosszabb talán nem is lehet.Nem tudok normálisan emberek közé menni.Csak most kezdődött pár hónapja de már nem birom. Ma feleltem és nem tudtam a tanár szemébe nézni, mert rögtön elkezdtem rángatózni nagyon durván. Próbáltam kerülni a tekintetét de ordibált h nézzek a szemébe ha vele beszélek. Az egész osztály meg csak nézett h mi a franc van. Tényleg csak pár hónapja van ilyen fejrángatózás féle de valahol érzem h sose fog elmúlni,sőt egyre rosszabb lesz.Egyik oszt társamnak is van ilyen arcrángatózás féle, ha jól látom rajta is akkor jön ki ha valaki megbámulja.De neki valahogy olyan természetes és nem zavarja.Én meg legszivesebben elbújnék a világ elől. Elég volt már ebből :(( 16/L
2012. márc. 13. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

Nekem os tourette szindrómám van. A fejemet rángatom. kis koromban volt pislogás is, de az elmúlt. Szerencsére nem olyan látványos de napi szinten van, és néha idegesít. De az a véleményem, hogy hittel és kitartással, összpontosítással bizonyos fokig el lehet mulasztani. Volt már hosszú kapcsolatom is. Nem gáz a dolog szerintem. Gyógyszert sosem szedtem és nem is fogok

20/f

2012. márc. 29. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
anyádék tuti nem néznének hülyének, mond el nekik, hogy tudjanak segíteni! Menj el neurológushoz!
2013. dec. 1. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!