Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A némák tudnak köhögni, vagy...

A némák tudnak köhögni, vagy suttogni szerintetek?

Figyelt kérdés
Azért vetődött fel ez a kérdés, bármennyire is furcsa, mert én az utóbbi napokban nem igazán tudok megszólalni. Suttogni viszont remekül és sajna a köhögés is megy. Nem vagyok benne az egészségügyben, ezért nem is tudok sokat a hangszálakról, de ha valaki tud, felvilágosíthatna, hogy tudnak-e a némák hapcizni, suttogni, köhögni...?
2011. szept. 4. 13:57
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Suttogni biztosan nem, hiszen akkor suttogva beszélnének. Köhögni nem tudom.
2011. szept. 4. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
engem az is érdekelne hogy dúdolgatni tudnak e magukban.. de nem hiszem...
2011. szept. 4. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, hogy miért némák. Amelyikük a hangját vesztette el, annak abszolút nincs hangja, csak tátogni tud, suttogni nem. Köhögni is csak teljes csendben köhög.

Amelyiküknek rendben vannak a hangszálai, az tudhat dúdolni, köhögéskor nem hallani a hangján, hogy nem megy neki a beszéd. Persze van, amelyiküknek a némaságon kívül még rekedt is a hangja, akkor az rekedten tud kiadni mindenféle tagolatlan hangot. Vagy ha suttogó hang maradt meg neki, akkor ...

2011. szept. 4. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. :)

Az mit jelent utolsó, hogy amelyiknek a hangszálai nincsenek rendben? Hát nem csak olyan néma van, akinek a hangszálaival van baj? Vagy ez hogy van? Nem értem...

És akkor a némák, ha nevetnek, akkor azt is csak némán teszik? :O

2011. szept. 5. 09:27
 5/12 anonim ***** válasza:
A némaság nem a hangképzés,hanem az érthető beszéd képességének hiányát jelenti. Nagyon sokféle oka van, mivel több szerv is részt vesz a beszédben, nemcsak a gége. Például lehet gond a nyelvvel, a szájmozgásal, az állkapocs mozgásával, a lélegzés akaratlagos hiányával. A szervek vagy maguk sérültek, vagy a beidegződésük sérült, vagy az agy elfelejtette az egész beszéd dolgot. Vagy lehet egy másik fogyatékosság is, ami megakadályozza a beszéd kialakulását.
2011. szept. 5. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Akinek egyáltalán nincs hangja, az nevetni is csak csendben nevet. Szilvási Lászlónak van egy könyve, A néma egy hangját vesztett fiatalemberről szól.
2011. szept. 5. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

...a lélegzés akaratlagos hiányával...= a lélegzés akaratlagos szabályozásának hiányával

Amelyiknek van hangja, annak magától nem jut eszébe, hogy van egy hangszer a torkában. Erre másoknak kell felhívniuk a figyelmüket.

Ajánlom még a Wikipédia Némaság cikkét.

2011. szept. 5. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Na, még egyszer:

...a lélegzés akaratlagos hiányával...= a lélegzés akaratlagos szabályozásának hiányával =...a lélegzés akaratlagos hiányával...= a lélegzés akaratlagos szabályozásával. Na, most mártudod, miregondolok.


Még mielőtt megkérded, azokból, akikre gondolsz, csak akkor jön ki hang, ha az emésztőrendszer produkálja, illetve az illető csettint a nyelvével. Babits Mihály ezt a helyzetet ahhoz hasonlította, mint amikor egy tóba csak befelé ömlik a víz.

2011. szept. 5. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Na így már valamennyire érthető. :) Nem sokat tudtam erről a témáról, ezért is kérdeztem. (Btw Babitsnak a hangszálaival volt gond, ugye? Mert később ő is visszanyerte a hangját, ha jól tudom.)
2011. szept. 6. 09:24
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Igen, neki gégerákja volt. Volt egy idő,amikor nem volt hangja, aztán visszajött neki, utána másodszor is elment.
2011. szept. 6. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!