Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Minden hőmérőben található...

Minden hőmérőben található higany? Ettől lehet valami bajom?

Figyelt kérdés
Lakás felújitás van nálunk,és a földön láttam egy kicsi piros foltot,azt hittem vér.Mivel sem én,sem a férjem nem vérzett,én bolond,az ujammal belenyúltam és megnyaltam,de épp csak a hegyén.Akkor láttam hogy nem messze van egy hőmérő,amiből kifolyt ez a piros valami.Mivel megnyaltam,de csak picit,lehet ettől valami bajom?Kb 1 órája történt,nagyon idegesit.Azt tudom hogy a higany ezüst,és kis golyócskák lesznek ha szétfolyik.
2011. szept. 4. 14:38
 1/9 anonim ***** válasza:
A pirossal és kékkel színezett hőmérőkben található folyadék nem higany, mellé már valószínű jelentkeztek volna rajtad a higanymérgezés tünetei 1 órán belül. De miért nyaltad meg?? Ha vér lett volna azt is megnyalod?:D Azzal is mindenféle fertőzést elkaphatsz.
2011. szept. 4. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Színezett alkohol. nem tudom megmondani milyen, de ostobaság nyalogatni bármiféle folyadékot. Ettől bajod most nem lesz. Ha elemi higanyt nyelsz akkor meg percek alatt szanaszét fosod magad, mert nem tud mit kezdeni vele a szervezeted. Csak sók formájában mérgező, illetve a gőzei.
2011. szept. 4. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
47%
Úgy tudom, csak a lázmérőben van higany. Más hőmérőben nincs.
2011. szept. 4. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Szerintem nincs benne higany, éppen azért kezdték pl. alkohollal tölteni őket, mert a higany nehezen kezelhető és mérgező. Manapság már tilos is Hg-s hőmérőt gyártani/forgalmazni az EU területén.

Szóval szerintem higany nincs benne, de attól függetlenül lehet nem a legegészségesebb a színezett ipari alkohol.

2011. szept. 4. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
A pirosra és kékre színezett folyadék a hőmérőkben benzol nem alkohol mint ahogy tévesen írják.Az alkohol hőtágulási eggyütthatója nem jó hőmérőhöz.
2011. szept. 4. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Hg biztosan nincs benne, mert az ezüstszínű. (nem ezüst...)

Az se egészséges, ami most van benne, de legalább nem nagyon mérgező. Alkohol van benne, valószínűleg ilyen kis mennyisében a színezéktől sem lesz nagy bajod. De máskor ne nyalogass fel minden szart a földről.

2011. szept. 4. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
a higany inkább belélegezve károsít sokat.. de ez meg biztos nem higany volt: DD
2011. szept. 4. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat,fogalmam sincs miért nyaltam meg az ujjam:-))Na mindegy,legalább megnyugtattatok!
2011. szept. 4. 15:36
 9/9 anonim ***** válasza:
hahó azóta jól vagy?
2023. jún. 3. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!