Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Autoimmun thyreoditisem van,...

Autoimmun thyreoditisem van, a TSH-szintem magas. Létezik hogy leáll majd a pajzsmirigy működésem idővel?

Figyelt kérdés
Ezt hogy kell elképzelni, mert ez nekem nagyon félelmetes. Egyébként 36 éves koromtól ismert nálam ez a probléma. A többi pajzsmirigy hormon szintem (T3, T4) az normális. Mi fog velem történni és hány éves koromtól? (Most 40 éves vagyok)
2011. szept. 4. 20:47
 1/2 anonim ***** válasza:

Sajnos ez igy van,(gondolom a Hashimoto-ra gondoltal).Sokat keresgeltem,de sajnos nem talaltam rola semmit,es senkit,aki nekem is tanacsot tudna adni,mi is fog megvaltozni.En 46 vagyok,kb. 6 eve szedek gyogyszert,tavaly ota,többször kellet emelni,majd megint kevesebbet szedni,nagyon nehez beallitani.Kerestem a neten,hatha valami termeszetes gyogyszer segitene,több mindenre raakadtam,azt tudod hogy a jodot nem szabad külön bevinni.Jo a szelen,cink tabletta.Egy nemet oldalon talaltam,h. ezt az Epstein-barr virus okozta,es az Epstein-barr nosoda,2x hetente,4globuli segit.Na de ezt egy homeopata sem akarja kiirni,mivel a kezeles nagyon nehez.Na de igaz e?Egy masik oldalon ,azt talaltam,el is küldöm a linket,majd te leforditod,hogy a chlorella,sokat segit,a kerdezö orvosa szerint evvel gyogyithato.Majd en is utanna nezek.Lefordithatod ahol a zöld szem van,es ahol a macska(ö kigyogyult),ha erdekel,es megsem erted,jelntkezz,majd segited,mert ez engem nagyon erdekel.

[link]

2011. szept. 4. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szia! Sajnos is ezzel a problémával küzdök, de én még csak 23 éves vagyok. Ha autoimmun tyreoiditised van másnéven (Hashimoto kór) akkor sajnos erről az mondják csak idő kérdése, hogy véglegesen elpusztitsa a pajzsmirigyet és azután élethosszi gyógyszerszedésre szoruljunk. :( Ahogy az első válaszoló is, én is arra jutottam hogy az Eppstein Barr vírus okozza! De ez a virus nem irtható ki a szervezetből, az orvostudomány mai állása szerint egészséges emberek nyálában is kimutatható és aki megkapta élete végéig hordozni fogja nornális egészséges immunrendszer mellett is. Sajnos ez egy bújkáló víris, ezért sikerült megtévesztenie az immunrendszert ami összekeveri a virus sejtjeit a saját pajzsmirigyünk sejtjeivel és támadja azokat is.

Amig a pajzsmirigy hormon szintek normálisak addig nincs miért aggódnod! Kezelni akkor kell ha már eltérnek az értékek. Ellentétes módon müködik a dolog, minél magasabb a TSH, annál alacsonyabbak a pajzsmirigy szintek. (T3,T4)Nem lehet megjósolni hány éves kortól fog bekövetkezni, lehet pár év de lehet pár évtized is, ha már most gyógyszert szedsz és rendszeresen jársz ellenőrzésekre nagy gond nem lehet.

2011. okt. 10. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!