Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hamvasztás, hogy néz ki? Úgy...

Hamvasztás, hogy néz ki? Úgy értem, nem szó szerint hogy néz ki egy ilyen művelet, hanem az, hogyha egy elhunyt embert hamvasztanak akkor mi lesz a csontokkal? (mivel azok egyben maradnak, ha jól tudom)

Figyelt kérdés
Lehet, hogy nem pont ebben a kategóriában kellene ezt a kérdést feltennem, de máshová sem passzol...
2011. szept. 8. 15:28
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Összetörik őket. ( nem vicc )Én szórtam el apám hamvait és éreztem benne a kis szemcséket. A hamvakat nem úgy kell elképzelni, mint a tűzrakás utáni hamut. Ez sokkal nehezebb és szemcsésebb.
2011. szept. 8. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

na de komolyan ki töri össze??

én azt hittem olyan nagy a forróság hogy a csont is elég.

2011. szept. 8. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
hát állítólag ilyeneket, hogy állkapocs csont, a térdben lévő gömb ízület, és hasonló viszonylag nagy csontokat, azokat kiveszik. Van egy előírásnak megfelelő tárolóhely, onnan meg elviszik őket valami speckó megsemmisítőbe. Én így tudom.
2011. szept. 8. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Őrlőgéppel a krematóriumban dolgozók törik össze. Én nem hallottam, hogy bizonyos csontokat elvisznek egy gyűjtőbe.
2011. szept. 8. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
akkor lehet, hogy én tudtam rosszul, sőt
2011. szept. 8. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

közben nézelődtem, ha kíváncsi vagy itt mindent leírnak:

[link]

2011. szept. 8. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Érdekes cikk. A mi urnánkban nem volt sem lábcédula, sem azonosító kerámialap. Viszont marhára felháborodtam, amikor 23 ezer forintot kértek el az úgynevezett hamvasztókoporsóért. Nem hiszem, hogy ennek ennyibe kell kerülnie !
2011. szept. 8. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
én linkeltem a cikket! Annyira nem néztem át tüzetesen. De amit írtál...23.000ft??? Te jó isten, hát komolyan mondom tényleg felháborító. Hogy még egy ilyen szörnyű tragédia keretien belül is próbálják lehúzni az emberről az összes bőrt:S
2011. szept. 8. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy, ha nem vagyok indiszkrét, hova szórtad a hamvakat? Édesapád kérése volt gondolom. Biztosan borzasztó érzés lehetett neked:(

Nekem is meghalt édesapám, neki koporsós temetése volt, de nem mertem őt megnézni! És nem is bánom, hogy nem tettem.


Ha úgy érzed tolakodó vagyok ne válaszolj, nem haragszom meg, hisz ez a saját privát dolgod

2011. szept. 8. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
16.21 Igen jól hallottad 23.000. Ezen kívül halott öltöztetésért és hűtésért a kórház 22.000 forintot kért el. Szerintetek ezek mért kerülnek ennyibe egy állami kórházban ?Megjegyzem apám egész életében tisztességesen fizette a TB-t. Én mélységesen felháborodtam. A temetés össz. 150.000 volt, úgy, hogy mi szórtuk el a hamvakat és tulajdonképpen temetési szertartás ( díszurna, sírhely, pap ) nem is volt benne !
2011. szept. 9. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!