Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hamvasztás, hogy néz ki? Úgy...

Hamvasztás, hogy néz ki? Úgy értem, nem szó szerint hogy néz ki egy ilyen művelet, hanem az, hogyha egy elhunyt embert hamvasztanak akkor mi lesz a csontokkal? (mivel azok egyben maradnak, ha jól tudom)

Figyelt kérdés
Lehet, hogy nem pont ebben a kategóriában kellene ezt a kérdést feltennem, de máshová sem passzol...
2011. szept. 8. 15:28
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

16.23 Őszinte részvétem apukád miatt. Ne vádold magad, amiért nem merted megnézni. Szerintem jobb, hogy úgy emlékszel rá amilyen életében volt.

Nekem egyébként nem volt rossz érzés. Ott voltam amikor meghalt. Ez mondjuk érdekes volt, mert délután fél 5 körül értünk a kórházba és kb 5 perc múlva meghalt. Olyan volt, mintha megvárt volna minket.


Az ő kérésére egy erdőben szórtuk szét a hamvait és csak a nagyon közeli család volt ott. Nekem így sokkal jobb volt, mert vidéken lakunk és nálunk nem feltétlenül kegyeleti okokból mennek az emberek temetésre. Így tényleg arról szólt a szertartás, hogy búcsút vettünk tőle. Egyébkén úgy csináltuk, hogy minden családtag néhány marék hamut elszórt. Ez így sokkal személyesebb. Lehet, hogy sokan morbidnak gondolják, de én úgy hiszem, hogy ez sokkal emberibb, mint egy "steril" temetkezési vállalkozó által lebonyolított temetés.

2011. szept. 9. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

Sokan írták, hogy 23000 Ft-ot kérnek el egy hamvasztókoporsóért, meg a halott hűtéséért fizetendő összeg. Hát még egy temetés mennyibe kerül manapság?!?!

Ha 400.000 Ft-ból megúszod az egészet cakk-pak még jól is jártál. (És ez csak az úrnás temetés, a koporsós mégtöbb)


Köszönöm a válaszokat, ha tudja még valaki mi lesz a csontokkal azt várom...

2011. szept. 9. 18:42
 13/14 anonim ***** válasza:
48%
Kedves kérdező. Már megkaptad a választ. Az el nem égett csontokat őrlőgéppel összetörik és az is megy bele az urnába.
2011. szept. 12. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim válasza:
A hamvakból megtöltik az urnát, a többi megy a gyűjtőbe.Ma már a csontoknak a 70% a hamuvá ég, a többit őrlik, attól olyan szemcsések a hamvak.
2023. okt. 23. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!