Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Szerintetek normalis, h 27...

Enigmapont kérdése:

Szerintetek normalis, h 27 eves no letemre atlagos esetben 9 ora alvas kell, hogy kipihenjem magam? Mar 7-8 oraval is (plane kevesebbel! ) egesz nap nem talalom a helyem, es keresem a lehetoseget az alvasra.

Figyelt kérdés
2011. szept. 9. 11:09
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Én is alszom 9 órát, sőt ha tehetem délután is simán tudok aludni kettőt. Nem hiszem, hogy baj lenne vele. Én azokat nem értem meg, akik kipattannak az ágyból 6kor, akkoris ha nem kell felkelniük.

24/N

2011. szept. 9. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Én 21 éves vagyok, de szintén nem elégszem meg 5-6óra alvással, akkor egész nap nyomott vagyok, meg fáj mindenem. Elalszok kb este 11-kor és reggel 9kor kelek. Nekem még nem mondta senki, hogy ez betegség, csak olvastam, hogy leg ideálisabb lenne a napi 8óra alvás, de az is úgy, hogy 10előtt lefeküdni, bla-bla, dehát az nem lehetséges sokszor.
2011. szept. 9. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Normális.


Figyi: nekem pl. este 10 körül már le kell feküdnöm, mert csak így vagyok képes felkelni másnap reggel fél 6 után. (jó az más kérdés hogy tovább alapból se tudok fennmaradni, lehet akármilyen jó film, tuti elalszok rajta.

Viszont a párom nagy átlagban hajnali 3 körül alszik el és fél 9-kor már kelnie kell.

Mindenki másképp van beállítva!

2011. szept. 9. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
45%

Szerintem nem normális.

6 óra elég lenne, ha nyugodtan pihensz..

saját tapasztalat(!) a következőkre figyelni:

Valamitől menekülsz, elbújni vágysz?

Nyugodt helyen, jó levegőben alszol?

tv, gép jobb,ha nincs ott, ahol alszol..

Rend van az ágy körül? a napi terhelések (könyvek, jegyzetek) nem kúsznak oda melléd?

Ezek nem engednek teljesen pihenni- és ezért nyúlhat ki az alvásidő szükséglet..


A nap végén valami nyugodt kedves tevékenység kell, szép zene, kedvenc versek,stb

Jó éjszakát, Kérdező, szép álmokat kívánok!

2011. szept. 9. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Én 18 éves vagyok. Este fél10kor már alszok mert elfáradok minden reggel 5kor kelek egy idő után hozzá lehet szokni de pl.: tegnap már majdnem bealudtam. Alig vártam, hogy haza érjek és aludjak. Szerencsére ma kitudtam magam pihenni de még mindig tudnék aludni. :)
2011. szept. 9. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
78%
Tisztelt Hölgyeim! Minél többet alszotok, annál szebbek lesztek....../F/
2011. szept. 9. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
63%
Huu.. ha kisbabád lesz, jó, ha 3-4 órát tudsz egy nap aludni. Úgyhogy pihend ki most magad, amig teheted.
2011. szept. 9. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Normális. A szükséges alvás mennyisége egyénenként nagyon eltérő lehet, azonban az életkor előrehaladtával csökken. Nincs megszabva, hogy mennyi kell. Annyi amennyitől kipihentnek érzed magad.
2011. szept. 9. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem igaz, hogy 6 óra elég. Annak sem elég, aki nem álmos, mert nincs elég ideje a szervezetnek a regenerálódászra. Rá lehet keresni a neten, miket okoz a nem alvás, azt elhízástól kezdve durvább dolgokig.

Az egy dolog, hogy sokunk nem teheti meg, hogy többet alszik, mert este család van meg hátartás, reggel meg munka.

Átlag 8 órára lenne szüksége mindenkinek (de min. 7, a 9 pedig nem extrém sok!), és az is nyugodt körülmények közt, rendszeresen. Mert ha alszol napi 6 órát és egyszer 8-at, attól nem leszel pihentebb.


Ezzel együtt 7-8 órával azért ki kell bírni, ha nehéz is. Ha lesz gyereked (gondolom, még nincs, különben nem aludnál ennyit...), nem tudsz ennyit sem aludni, főleg nem egyhuzamban, és azt is túl kell majd élni.


Még egy dolog: ha egész eddig bírtad 6 óra alvással, most pedig nem, akkor érdemes legalább egy vérképet csináltatni. Ha egész életedben ilyen voltál, akkor nincs okod aggodalomra. (Én mindig ilyen voltam...)

2011. szept. 9. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Én is 27 vagyok. :) Nekem akkor nő az alvásigényem, ha sokat vagyok zajos helyen, vagy emberek között. Ha viszont egész nap csend és nyugi van, akkor 6 órával is beérem, de ideális esetben 7-8 órát alszom. 9-et pedig az először említett esetben szoktam. Meg akkor ha erős izomlázam van. :)
2011. szept. 9. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!