Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mi lehet velem? Hullik a hajam.

Mi lehet velem? Hullik a hajam.

Figyelt kérdés

1-2 hónapja észrevettem, hogy nagyon erősen hullik a hajam és világ életemben az átlagosnál dúsabb volt. Most lecsökkent körülbelül a két harmadára. Egyáltalán nem extra kevés most se, csak átlagos. Viszont megvagyok ijedve mert ugyanúgy hullik. Mivel vasalom a hajam gondoltam csak az elöregedett, töredezett hajszálak hullanak ki. Megnéztem és nem! Teljesen fiatal, rövid friss hajszálak is hullanak. Egy hajszárítás után annyi hajat összesöprök a földről mint amennyi másnak összegyűlik két hét alatt a hajkeféjében. Félek, hogy tovább romlik a helyzet. Voltam pár hete vérvételen, aszerint nincs semmi bajom, pedig mi vashiányra gyanakodtunk mert ráadásul sokszor elszédülök meg elsötétül minden, majdnem elájulok. A nyár alatt lefogytam 10 kilót. Viszont azt a súlyom tartom már kb 2 hónapja. Annak köze lehet hozzá? Mi okozhatja? Kérlek segítsetek ha tudtok. Kétségbe vagyok esve.

Köszönöm!


2011. szept. 13. 21:30
 1/8 anonim ***** válasza:
Akár a stressz is okozhatja. Nem hiszem, hogy a fogyáshoz köze lenn, legalábbis én ilyet még nem hallottam. Viszont ha tényleg ennyire rossz a helyzet, szerintem keresd fel a háziorvosod.
2011. szept. 13. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Én is ezzel szenvedek...


Ha rossz volt a fogyókúrád, akkor attól is lehet akár.

Bőrgyógyásznál voltál? Lehet ott a baj.

Nem volt valamid begyulladva mostanában (fog, torok, bármi)? Esetleg góckutatás is szóba jöhet, nálam is most ez jön.

2011. szept. 13. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

A hajhullásnak nagyon sok oka lehet. Legtöbbször valamilyen gyulladás.

Első körben menj el fogászati szűrésre. Ha ott minden rendben van, akkor menj el a házi orvosodhoz. Ő tudni fogja hova adjon beutalót.

2011. szept. 13. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Sok lehetőség van: betegség, fogyás, stressz, egészségtelen táplálkozás, hormonális, örökletes ok, hajvasalás, időjárási-évszaki tényezők stb.
2011. szept. 13. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nekem is a fogyókúra okozta a "vesztem". Nekem is szép dús hajam volt,mostanra már nagyon ritka. Májusba kezdett el hullani azóta is tart bár javult de még mindig hullik.

Én használtam Bánfi hajszeszt meg sampont de a hajszeszt két és fél hónap után hagytam mert nekem nem javított a helyzeten.

BiovannePlus-t szedek június közepe óta meg normálisan eszek (plussz torna) és úgy látom lassan de javul a helyzet. Ja igen, ne várd azt hogy az egyik napról a másikra eláll,szépen fokozatosan fog csökkenni a haj mennyisége.

Aztán amit tudok javasolni ne vasald gyakran a hajad,inkább fogd fel és egy héten egyszer vagy kétszer vasald ki..

17/L

2011. szept. 13. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

A fejbor hajszalerei taplaljak es tartjak eletben a hajat, tehat ebbol lehet kovetkeztetni, a ver es keringesi rendszer allapotara.

Feherje, D vitaminhiany, rossz emesztes, de a stressz is okozhatja a hajnak a hullasat.

TEhat dietaztal, ez most igy termeszetes! Hiszen megvaltoztattad az etkezesi szokasodat, az emesztesed is valtozott, igy ez a tunet mar ertelmet is kapott.

menj el Hajgyogyaszatra, vagy orvoshoz, es ott kifogjak deriteni az okot, hiszen egy belso gyulladas, elvaltozasnak is lehet a tunete.

Kezdjel el csalanteat fogyasztani, de mar ezzel is mossad hajadat, tehat itt a csalant gyokerrel egyutt fogod hasznalni, kulsoleg.

Masszirozd, tegyel fel taplalo pakolasokat!

2011. szept. 14. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek! Egyébként lehet, hogy tényleg fel kéne hagynom a hajvasalással mert az is zabálj a hajat rendesen. De mivel nem rég voltam vérvételen a sokszori szédülés meg >majdnem elájulok< állapotok miatt kizárom azt, hogy gyulladás van a szervezetben mert a vérvizsgálat azonnal kimutatná abból, hogy túl sok s fehérvérsejtem. De mindent rendben találtak. Szóval kezdek én is az alacsony várnyomásra gyanakodni ugyanis ha nem a vashiány miatt vagyok fáradékony meg szédülök akkor valószínűleg alacsony a vérnyomásom. Próbálkozom majd hajvitaminokkal meg ilyesmikkel és ha nem javul irány a doki.:/ Köszönöm ,hogy szántatok rám időt. :)

Egyébként azt nem írtam: 18/L

2011. szept. 16. 21:43
 8/8 anonim ***** válasza:

Vasarolj hajvit. kapszulat. sajnos a nevere nem emlekszem, de lehet kapni a dm-ben. Naponta fogyasszal friss napraforgo magot, tehat nem szabad megpiritani. kezd el masszirozni a fejborodet, mivel igy a verkeringest is segited.

Fogyasszal naponta friss fokhagymat es gyombert! Ezeket reszeld bele a salatadban, vagy edd meg az ebededdel, s igy elkerulod a csipos izet, es a szagat is.

TEgyel fel taplalo pakolasokat!

2011. szept. 17. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!