Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Több, mint két éve nem eszem...

Több, mint két éve nem eszem húst, eddig semmi bajom ne volt, sőt. Most pedig 4 hónapja hullik a hajam. Lehet összefüggés?

Figyelt kérdés

3 havonta megyek vérvételre, soha nincsen semmi problémám, sőt, amióta nem eszem húst, még egy *-os sem volt a vasam, és ezt most komolyan mondom. Ráadásul nagyon változatosan étkezem, újabban fehérjeitalt is iszom, biztos amit biztos (ez amúgy az összes esszenciális aminosavat is tartalmazza).

A hajam egyébként egészségesen néz ki, sima tapintású és fényes, a körmöm is rendben van. Viszont két hónapja már mensim sincs. Mielőtt lehurrognátok, hogy akkor miért nem megyek orvoshoz, mondanám, hogy folyamatosan járok. Egyszer már voltam nőgyógyásznál is, akit akkor nem igazán érdekelt a rendszertelen menzeszem, hát azóta már egyáltalán nincs. Bőrgyógyásznál is voltam, fogászaton is, hematológusnál, most endokrinológiára várok (decemberig:S), meg elmegyek egy másik nőgyógyászhoz. De azt, hogy nem eszem húst, eddig még nem közöltem, mert 1) azóta még csak beteg sem voltam egyszer sem, sokkal egészségesebb vagyok 2) annyira természetes már, hogy nem is gondoltam, mondjam-e. Meg nem hinném, hogy két év múlva puff, egyszer csak emiatt kezdene el hullani, amikor nem is változtak az étkezési szokásaim.

Szerintetek? És a "hús nélkül nincs élet" c. válaszokat kérem mellőzni. Különben tojást, tejtermékeket rendszeresen fogyasztok.


2011. okt. 29. 20:50
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Nézess tsh-t a vérvételen! Pajzsmirigy alulműködés esetén a menzesz elmaradhat ha nincs kezelve mert a hormonok miatt nehezebb lesz a teherbe esés mert nem rendszeres a tiroxin hormon, a hajhullás is teljesen illik hozzá. Jah most olvasom hogy endokrinológiára vársz decemberig! A nyakamat teszem rá hogy az lesz!!! Mármint a pajzsmirigy, a húsnak ehhez semmi köze szerintem.
2011. okt. 29. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
Ui.: azért gondolom 80 %-ra legalább hogy pajzsmirigy mert nekem is alulműködik és ezek voltak a tüneteim, de gyógyszerrel teljesen normális minden. Majd írd meg hogy mi lesz ne felejtsd el !:)
2011. okt. 29. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:

jómagam több, mint 3 éve nem eszem húst, de azt hiszem, semmi gondom nem adódott ebből. A hajam sem hullik, a körmöm sem töredezik, a menstruációm is teljesen rendben van, szebb lett a bőröm, megszűnt a derékfájásom, szóval én csak pozitívumokat tudok említeni a vegetarianizmusommal kapcsolatban. (ez nem jelenti azt, hogy mindenkinek beválik, és azt sem, hogy később nem lesz valami hátulütője, de egyelőre jól érzem magam a bőrömben:) )

26/N

2011. okt. 29. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
34%
Hús nélkül nincs élet. Nem tudtad? Hogy jutott eszedbe ez a baromság, hogy te nem eszel húst. Sok szektás, meg fogtok kopaszodni.
2011. okt. 29. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Sajnos nem pajzsmirigy (ha az lenne, nem lenne jó, de legalább tudnám, mi az ok). Néztek már THS-t, ami azt illeti, háromszor is:) Sőt, tiroxint is, az is jó volt.


De ha azért hullana, mert nem eszem húst, akkor eddig miért nem jelentkezett ez a probléma? Nem éhezem, nagyon változatosan étkezem, mindenfélét. A húst leszámítva. Eddig semmi bajom nem volt.

2011. okt. 29. 21:05
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Felejtsd el hogy a hústól van, nem attól van. Jah és nincs olyan hogy kell húst enni, pótolni kell a fehérjét aztán kész, nem csak a húsban van...az meg hogy miből pótolod lényegtelen, az a lényeg hogy fehérje kell nem hús.
2011. okt. 29. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

Oké, húst nem eszel. Ha pótolod az így kieső fehérjét, akkor no problem.

Vitaminhiányra gondoltál már? Attól, h változatosan étkezel még nem vagy bebiztosítva, h nem fogsz semmilyen hiányban szenvedni. Egyrészt ha nem "rendes" körülmények között termesztett zöldséget, gyümölcsöt fogyasztasz, akkor elég kevés vitaminhoz jutsz, másrészt ha sok gabonát (főleg ha teljes kiőrlésűt) eszel, az is gátolja jó néhány ásványi anyag felszívódását, stb-stb... Ezekre gondoltál már?

Amúgy a tej sem egészséges. Tudom, lehurrognak majd ezért a kijelentésemért, de nem érdekel. Akár még az is okozhat problémát.


Én így látatlanban arra kérdeznék rá, h nincs-e cinkhiányod?

[link]

[link]

2011. okt. 29. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

azóta szedek vitaminokat, amióta elkezdődött a a dolog. kezdtem revaliddal, foytattam biovanne-nal, meg mot valami drága német cuccot ajánlottak, még talán a HairClinic-et megpróbálom. persze vicc az egész, mivel mindegyikben ua. van, de mindegy. még candidára gyanakodtam. meg elmegyek ilyen mikrokamerás fejbôrvizsgálatra, hogy nincs e atkám, de sztem nincs. meg az a mensit nem magyarázná. csak van öszefüggés a kettő között.

am lehet, hogy a tej nem egészséges, de sajnos ngyon szeretem. bár most már azért kevesebbet iszom, mint régen, amikor akaár egy litert is képes voltam meginni néha egy nap alatt. meg most már nem ilyen agyonhormonozott bolti tejet veszünk, hanem házit.

2011. okt. 29. 22:33
 9/19 anonim ***** válasza:

Hát, gyorsan rápillantottam, mennyi cinket tartalmaznak ezek a csoda cuccok, de csak mutatóban van bennük (magyarul sz*rt sem ér). Én Swanson-os cink tablettát szedek és az 30 mg-os...

Egyébként a cink még a mensid rendetlenkedését is magyarázhatja.

Szerintem egy próbát megérne a dolog.

2011. okt. 29. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
21%
Egyél HÚST!!! Isten nem véletlenül adta nekünk az állatokat!
2011. okt. 30. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!