Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ha rövidlátó vagyok, de nem...

Ha rövidlátó vagyok, de nem hordok se szemüveget, se kontaktlencsét, rosszabodik a szemeim állapota?

Figyelt kérdés

Az bal szememre 1,5-esen, a jobbra 2,5-esen rövidlátó vagyok. Szemüvegem van, de utálom: nagyon kényelmetlen, és miután leveszem megfájdul a fejem, és szédülök is. A szemüvegem nem hordom.


Érdemes kontaktlencsét vennem? Ha már veszek, színeset szeretnék. Találtam is 15000Ft/1 darab/1 évre. Vizsgálattal és folyadékkal kerülne 35-40 ezerbe egy évre. Megéri?


A problémám az, hogy tulajdonképpen megszoktam már, hogy a messzi dolgokat homályosan látom, de estére megfájdulnak a szemeim, este már szinte alig látok, és mostanában gyakran csíp is.


2011. szept. 16. 10:55
 1/4 kriszti78dk válasza:
Én is erősen rövidlátó vagyok -2,5-es.Én sem bírom elviselni a szemüveget csak tv-nél használom.De biztos ártunk ezzel.A kontaktlencse meg iszonyat drága.
2011. szept. 16. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Csíp? Az erőltetéstől nem szabadna csípjen... Max, ha ég a szemed, azt még érthető lenne, mert mondjuk kiszáradhat és attól.


A rövidlátás kimerítő tud lenni a nap végére. De én pl hordtam szemüveget elég sokat, és nem azon múlott meddig romlott a szemem.

Ha meg csak ennyire vagy rövidlátó, próbáld meg a szemtornát, hátha használ és akkor nem kell sem szemüveg, sem kontaktlencse.

2011. szept. 16. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Max attól rosszabbodhat hogy egész nap erőlködik a szemed, pl el akarsz olvasni valamit és koncentrálsz rá, de akkor is ha fel se tűnik. Szóval igen rontja. Bár én nem tudtam megszokni, idegesített hogy bárhova megyek egy csomó mindent nem tudtam elolvasni, folyton kérdezgetnem kellett és sokszor majdnem el is tévedtem..kb fél méterre úgy láttam az arcokat mintha összemosták volna. Mióta kontaktlencsés vagyok (2éve), azóta nagyon sokat javult a szemem, fél méterről már tisztán látom az arcokat, messziről meg már "csak" homályosan látok.
2011. szept. 16. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
nem rosszabodik
2011. szept. 16. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!