Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hogyan javíthatnék a gerincfer...

Hogyan javíthatnék a gerincferdülésemen?

Figyelt kérdés

20 éves vagyok és már évekkel ezelőtt diagnosztizálták nálam a betegséget, de én nem törődtem vele. Nemrég újra orvosnál jártam, aki azt mondta, hogy súlyosbodott a helyzet. A tartásom már megfelelő, de ez már nem hiszem, hogy segíteni fog. A ferdület több mint 20 fokos, és időnként fáj is. Én már nagyon rosszul érzem magam, és elkezdtem félni. Sajnos nincs pénzem. Egy olyan munkát végzek, amiből csak hónapok múlva fogok hasznot szerezni, ezért nem igazán tudok eljárni sehova. Azt szeretném tudni, hogy milyen tornákat végezhetnék itthon az állapotom javulása érdekében. Hogyan kéne aludnom (milyen testhelyzetben?)?


A gerincem bal oldalra ferdült, a szívem felé.

Kérlek segítsen valaki!


2011. szept. 18. 20:37
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
sajnálom :( én is gerincferdüléses vagyok de én szerencsére csináltam így nem fáj, na de nem prédikálni akarok, mert azzal nem vagy beljebb. Igazából elvileg erre már fűző kell, de lehet hogy műteni is kellene, enegem annnó az ortopédorvos azzal ilyesztgetett, hogy ha nem tornázok, akkor 20 fok a műtési határ. De mivel nincs pénzed ezek gondolom egyenlőre nem opciók. Így torekedj a hátizomzatod erősítésére, csinálj törzsemeléseket orrvérzésig :D. Komolyan tudod trakóra tett kéz, emel, összezár , visszanyit majd letesz. A lényeg, hogy szimetrikusan erősítsd azzal bajt nem csinálsz, vannak speckó gyakorlatok is de azt nem tudom és hülyeséget nem akarok írni, nehogy ártson. Csinálhatsz még olyat is, hogy négy kézláb mész, ezután felváltva homorítassz és domborítassz a hátaddal. Ez állítólag nagyon hasznos. Emellett pedig mindíg figyelj a tartásodra. Remélem segítettem, ha eszembe jut még valami akkor írok.
2011. szept. 18. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Kicsit még jobban megijesztettél, de nagyon szépen köszönöm a válaszodat.
2011. szept. 18. 21:50
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Istenem de hülye vagyok.... a legjobb nem jutott eszembe!!! Járjál úszni minél többet!!! De ne mellúszást vagy gyorsat, klasszikus váltott karú spicces lábtartású hátúszás. Nagyon, nagyon, nagyon jót tesz!!! Komolyan ha csinálod érezni fogod hogy jó a hátadnak, nagyon jó érzés tud lenni.
2011. szept. 18. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy gondolkoztál a problémámon, és visszatértél ide, hogy leírd ezt a tényleg jó ötletet, de ez nem fog menni, mert csóró vagyok :/
2011. szept. 18. 22:01
 5/5 eric_one ***** válasza:
100%
Mindenféleképpen szakember (orvos) segítségét kérd. Tipikus magyar ember probléma hogy későn fordulnak orvoshoz.
2011. szept. 18. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!