Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ideges nevetés mit jelenthet?

Ideges nevetés mit jelenthet?

Figyelt kérdés

Arra lennék kíváncsi, különböző nevetés fajták mit jelenthetnek. Sokmindent elárul az emberről.

Vihogás, halk visszafojtott nevetés, hahotázás, ingerült rihegés stb...jelentése...

Hol lehet ennek utána olvasni? Nem nagyon találtam ilyet.


2011. szept. 19. 19:58
 1/8 anonim ***** válasza:
bocsi én nem tudom.. de ez engem is érdekelne :)
2011. szept. 19. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Akkor már ketten vagyunk... pszichológus biztos tudja.
2011. szept. 19. 21:47
 3/8 A kérdező kommentje:

Nah, valamit azért csak találtam, habár nem konkrétan ez volt a kérdésem. Jól elválaszolgatok itt magamnak!

Szóval:

"

Az ember kacagása sok mindent elárul a jelleméről. Kutatók a nevetés hangjának megfigyelésével a következő következtetésekre jutottak:


-Akik az „A” magánhangzót ismételgetve (hahaha) nevetnek, azok nyílt, becsületes, izgalmat kedvelő emberek, bár gyakran szeszélyes természetűek.


-Az „E”-vel nevetők (hehehe), állítólag melankólikus és flegmetikus személyek.


-Az „I”-vel (hihihi) nevetés, leginkább a gyerekekre jellemző. Felnőttek közül a naiv, gyengéd, szégyenlős és határozatlan emberek ismérve.


-Az „O” magánhangzó hallatása (hohoho) a nagylelkűség és a merészség jele. Nem véletlen, hogy Télapóhoz is ezt a nevetés fajtát kapcsolták…


-Az „U” hanggal (huhuhu) nevető embereket állítólag jobb elkerülni, mert a kutatások alapján az elvtelen emberek vihognak így."

2011. szept. 19. 23:16
 4/8 A kérdező kommentje:

A nevetésről Bagdy Emőke és Nagy János írt alapos, részletes áttekintést. Érdekes, hogy nagyon sok mindent megtudhatunk ezen írásból a nevetés jelenségéről, azonban a szerzők nem adnak konkrét meghatározást arra, mi is a nevetés. Úgy gondolom, ez nem véletlen, ugyanis a nevetés esetében is nagyon összetett jelenségről van szó, akárcsak a sírás esetében. A nevetés is érzelmi megnyilvánulás általában, ami jellegzetes hangadással, mimikával, mozgásos reakciókkal, élettani változásokkal és érzelmi élménnyel jár.

A nevetés és a humor között szoros kapcsolat van, bár előfordul nevetés humor nélkül is, ahogyan humor is nevetés nélkül.

A nevetés a mosollyal is kapcsolatban áll, bár a két jelenség közötti átfedés csak részleges.

Ahogyan a sírásnak, a nevetésnek is több fajtája van. A nevetés is lehet betegség, központi idegrendszeri károsodás (pl. agyi keringési zavar vagy sclerosis multiplex) tünete. Ebben az esetben patológiás (kóros) vagy kényszernevetésről beszélünk. Ez a tünet nagyon hasonlít a patológiás (kóros) vagy kényszersírásra: a betegnél automatikus, reflexszerű nevetési rohamok jelentkeznek, ok nélkül, úgy, hogy a beteg nem vidám, és nem él át semmi humorosat, érzelmi élmény nem társul a nevetéshez. Időnként ugyanannál a betegnél észlelhetők síró és nevető rohamok, akár napi több száz alkalommal.

2011. szept. 19. 23:20
 5/8 A kérdező kommentje:

Amikor valaki állandóan nevet, nevetgél, az már bizonyos betegségek jelzése is lehet. Egyetért Ön ezzel a megállapítással, s ha igen, említene néhány jellemző betegséget?

Nem feltétlenül kóros, ha valaki gyakran nevet. Van, akinek ilyen a természete.

Bizonyos betegségek tünete lehet azonban a nevetés. A patológiás (kóros) vagy kényszernevetésről már volt szó. Itt érzelmi élmény nélkül jelentkezik a nevetéses roham, mert a nevetés mozgásos részét gátló agyi központok sérülnek. A nevetés több központi idegrendszeri károsodás tünete lehet - az agyi keringési zavar vagy sclerosis multiplex mellett – az agydaganat, a koponyaűri vérzés, az ALS, az Alzheimer-kór vagy a Parkinson-kór kísérő jelenségeként említhetjük.

Epilepsziás roham jelentkezhet nevetés (vagy sírás) formájában.

A hiperaktivitással és kórosan emelkedett hangulattal járó zavarra (ez a mania, a depresszió ellentéte) is jellemző, hogy a beteg különösebb ok nélkül feldobott, vidám, sokat nevet. Szkizofréniában is előfordulhat, hogy a beteg ok nélkül nevetgél.

2011. szept. 19. 23:23
 6/8 A kérdező kommentje:
2011. szept. 19. 23:29
 7/8 anonim ***** válasza:
első 'válaszoló' vagyok, köszönöm szépen!:)
2011. szept. 20. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Vannak lakótársaim,konkrétan 2 lányról van szó. Az egyikük 20éves,a másik pedig 32 éves. A problémám az lenne,hogy megállás nélkül vihognak úgy,hogy.. az már zavaró. Zárt ajtó mögött fejhallgatót kell viselnem,hogy ne halljam őket.

Már sokszor ültem le beszélni velük,de gyakorlatilag mintha a falnak beszélnék,mivel tudok "válaszolni a kedvességükre"?

2011. dec. 8. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!