Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mit lehet tenni stressz ellen?

Mit lehet tenni stressz ellen?

Figyelt kérdés

16/f vagyok s gyakran stresszes vagyok, hamar felidegesedem, s emiatt gyakran folyik az orrom vére, szédülök, vagy légszomjam van, amikor mélyet kell lélegezzek többször egy óra alatt.


Kerestem mik lehetnek a kiváltó okai, de sajnos nem tudok tenni ellene semmit. Az egyik a suli, a reggeli felkelés, a suliban a sok idétlenkedő osztálytárs, a feszültség a tanulás miatt, a rosszindulatú gyerekek, tanárok. Általában ha tanulnom kell vagy felhúzom magam, még ha a szándék bennem van hogy tanuljak s leülök akkor is ideges leszek majd elálmosodom (még ha értem is a leckét) tanulás közben s nem tudok figyelni. A legfőbb kiváltó oka tehát a suli, amivel nincs mit kezdjek, oda járnom kell s akarok is, csak minden könnyebb lene stressz nélkül. Ha nem megyek be a suliba, és teszek a házifeladatra akkor meg utnáa az is csak a stresszet váltja ki, mert aztán jönnek a rossz következmények.


Sokszor túl ingerülten reagálok ha rámszólank akár egy kissebb gond miatt is. Csúnya beszéddel elküldök mindent/mindenkit valahova, ha ideges vagyok s minha dühkitörésem lenne csapkodok. Egyszerűen úgy érzem hulla fáradt vagyok s nem vagyok képes semmire, egyszerűen ideges vagyok. Ez akkor is így van ha éppen felkeltem reggel hétvégén s tanulnom kell.


Esténként elaludni sem tudok, van hogy mérgemben már 8 kor lefekszek s éjjel 1 ig mindig forfolódok, a szobába csend van s nincs erő fény sem.


Mit javasoltok mit csináljak a stresszel?


2011. szept. 20. 17:16
 1/1 anonim ***** válasza:

Dettó, én is nagyon hamar felidegelem magam, és nagyon stresszes vagyok. Folyamatosan kattog az agyam mindenen :DD

Ha nagyon vészes, én elmegyek futni, ha nincs hozzá kedvem, lenedulateát iszom.


A mozgás az mindenképpen jó, vmit találj, amihez kedved is lenne, akkor sokkal enyhébb lesz :)


21L

2011. szept. 20. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!