Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mi a saját véleményed és a...

Mi a saját véleményed és a tapasztalatod a benzodiazepinek szedésével kapcsolatban? (ezek például a Rivotril, Xanax, Frontin és Seduxen)

Figyelt kérdés
[link]
2011. szept. 22. 10:55
 1/10 anonim ***** válasza:
Nagyon hatásos, és nagyon könnyű függővé válni..
2011. szept. 22. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
66%

Eddig csak pár szem Frontint kaptam, illetve egy ilyen hatóanyagú altatót.

A Fronint családtag adta, mert egy haláleset nagyon kikészített, valamennyire lenyugtatott(persze nem erre van, de ez volt itthon) de úgy éreztem, ha nem akarnék erőt venni magamon ugyanúgy ki lennék borulva. Nem is tudom hogy magyarázzam, úgy éreztem, hogy nagyon lecsöndesedtek a dolgok a fejemben.

Az altató viszont vicces volt... Az biztos, hogy jó kedvem lett tőle, konkrétan röhögőgörcsöt kaptam tőle, és mindenfélét összehordam, aminek a negyedére sem emlékeztem...

2011. szept. 22. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Aljas sunyi gyógyszerek!

Észrevétlenül válsz függővé tőlük aztán pont úgy megszenvedsz a leszokással mint az alkohol ill.drogfüggők.

2011. szept. 22. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
66%

Szerintem viszont sokkal jobbak, mintha valaki alkohollal vagy drogokkal kezelné a problémáit. Egyébként sokkal könnyebb leszokni róluk, mint az előző kettőről (sok esetben inkább csak lelki függőséget okoznak, mint a fizikait) és messze nem okoznak olyan károkat a szervezetben.

Úgy gondolom, hogy vannak olyan élethelyzetek, amiket így lehet csak ép ésszel átvészelni.

És mielőtt valaki azt mondaná, hogy ott vannak a gyógynövény alapú szerek, azoknak üzenem, hogy igazi nagy problémákat, tartós depressziót azokkal nem lehet kezelni.

Ezzel egyáltalán nem azt akarom mondani, hogy minden kisebb gondot ezekkel a szintetikus és erős anyagokkal kell megoldani, hanem azt, hogy nem szabad minden mentális betegséget elbagatelizálni és azt mondani, hogy igyál gyógyteát és szedj magnézium tablettát.


Fentieket annak tükrében írom le, hogy a családomban volt és van alkoholfüggő, aki így kezeli a problémáit/depresszióját és látom, hogy egész családokat tönkre lehet ezzel tenni. A nyugtatók ellenben a lehetőségekhez képest kiegyensúlyozott, minőségi életet biztosítanak mind a beteg, mind a családtagok számára.

2011. szept. 22. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Az előző válaszhoz:

Mindaddig én is így gondolkodtam erről,amíg vissza nem vágott a gyógyszer!

Ezért írtam,hogy sunyi, aljas.

A megoldást nem tudom:(

2011. szept. 23. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

"Az altató viszont vicces volt... Az biztos, hogy jó kedvem lett tőle, konkrétan röhögőgörcsöt kaptam tőle, és mindenfélét összehordam, aminek a negyedére sem emlékeztem..."

Nálam ugyanez volt. Össze-vissza hallucináltam tőle. Jó volt, jó volt, de a leszokással k*rvára megszenvedtem. Rengeteg rohamom volt, meg egy idegroncs lettem pár hétre. Nem ajánlom őket. Később is igen könnyen visszavágysz rá.-.- Tényleg sunyi.

2011. szept. 25. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Másfél éve szedek Xanaxot generalizált szorongás okozta állandósult fizikális tünetek és alvási nehézségek miatt, és nem tudom "letenni"...


Hozzászokott a szervezetem, és már a minimálisan (0.25mg-al) csökkentett dózis sem éri el a kívánt hatást, ezért csökkenteni sem sikerül a beállt "terápiás adagot".Sóvárgok a generalizált szorongás tüneteinek (gyomorgörcs,hasmenés,stb.) Xanax által nyújtott enyhülése után...Egyszer próbáltam drasztikusabb csökkentést, de akkor meg megvonási tünetek jelentkeztek, amiket nem kívánok senkinek...


Próbálnék szabadulni a Xanaxtól,de nem tudok...Ne kelljen soha benzodiazepint szedned,olyanok,mint a drog...Hozzászoksz,és nagyon nehéz megtanulni a hatásuk nélkül élni...


26/N

2011. dec. 7. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
24%

Semmi gond nincs ezekkel a gyógyszerekkel, és az ilyen összeesküvés elméletes idiótáktól meg kiver a víz! Nekem durva depresszióm van, és sokszor gondolkoztam rajta, hogy itthagyok mindent, kaptam Frontint a pszichiátertől... nos, 1 hete szedem, valamikor 3-at veszek egy nap, valamikor 1-et, vlaamikor ötöt.. Ha úgy érzem, hogy beszedtem mért nem hat, és sz@rul vagyok, kimegyek futni, elszívok egy cigit stb... Már van időpontom a dokihoz, amikor visszamegyek hozzá és a falhoz vágom a frontinos üveget, nem pedig kapkodom mégnagyobb dózisba... Ha egy gyógyszer nem hat, akkor nem a dózist kell emelni, hanem elhagyni, vagy lecserélni..


20F

2013. jan. 2. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
41%
A Xanax és a Frontin alprazolam hatóanyagot tartalmaz, a Rivotril benzodiazepin, a Seduxen diazepamum - mindegyik veszélyes lehet, ha valaki "rákap" - néha nagy feszültség esetén, amikor nem mulasztja el semmi, segít, a rászokást én sem ajánlanám senkinek, mert valóban nehéz tőle szabadulni (bármelyikről), és az adagot tényleg könnyen növeli a beteg, mert még jobban és jobban akarja érezni magát, még könnyebbnek és nyugodtabbnak - csakhogy a visszájára sülhet el. A túladagolás pedig az életébe kerülhet annak, aki nincs hozzászokva - de ezzel, gondolom, nem írtam újat.
2013. ápr. 23. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 igazmondó károly válasza:
Van olyan setting amikor segít (pl stresszhelyzet, rossz trip, félelem a repüléstől, ...) de soha ne fogyasszd rekreációs céllal. Annak semmi értelme nincs. Lényegében kivasal érzelmileg, aztán csak ülsz ott mintha TV-t néznél. Főleg nincs értelme naponta szedni mert "uuuu drog" mert akkor rászoksz és megkattansz tőle. Valóban hasznos, azokra a tünetekre, amikre kitalálták, ellenben könnyen rá lehet szokni.
2018. jún. 25. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!